Ender Saraç Detoks Diyeti

Ender Saraç Detoks Diyeti : Dr. Ender Saraç detoks diyeti olarak çok faydalı bir program öneriyor. Ender Saraç detoks çorbası yapılışı ve detoks diyeti programı hakkında bilgi veriyoruz.

Ender Saraç’ın toksinlerden arınmak isteyenler için hazırladığı detoks diyeti programı şöyledir:

Ender Saraç Detoks Çorbası ve Çilek Kompostosu ile Detoks
Bir günlük bir detoks programı. Çilek kompostosu ve detoks çorbası tariflerimiz aşağıda. Size saat saat programı verelim öncelikle:Sabah kalkınca 08:00: 1 kase ılık çilek kompostosu ( Soğuk içilmeyecek. Komposto ılık ya da oda sıcaklığının birazcık üstünde olmalıdır. )

Saat 10:: 1 kase ılık çilek kompostosu
Saat 12: 1 kase ılık (azıcık sıcaklıkta) detoks çorbası
Saat 14: 1 kase detoks çorbası
Saat 16: 1 kase çilek kompostosu
Saat 18: 1 kase (az sıcaklıkta ) detoks çorbası
Saat 20: 1 kase detoks çorbası

Bugün hareket olarak hafif bir yürüyüşten fazlası yapılmayacak.Detoks uygularken sıvı tüketimi çok önemlidir. Bol bol su içmeye özen gösteriniz. Ayrıca bitki çayları da içilebilinir. Ama detosk programımızda beşi bir yerde çayı, siyah çay, koyu yeşil çay içilmemmelidir. Diğer bitki çaylarından içmekte mahzur yoktur.

Ender Saraç Çilek Kompostosu Tarifi:
Çilek kompostosu için yarım kilo kadar çilek gereklidir. çileklerimizi irice doğruyoruz. 3 bardak suyun içine çileklerimizi, 2 adet kuru tarçın, 1 yemek kaşığı kuru üzüm ve dörtte bir limonun suyunu katıp, bir taşım kadar kaynatıyoruz.Kaynadıktan sonra, kompostomuzu soğumaya bırakıyoruz. Aman sakın şeker ve tatlandırıcı katmayın.

Ender Saraç Detoks çorbası tarifi:
Ender Saraç, buradaki yazımızda anlattığımız gibi, enginarı detoks için tavsiye ediyor. Detoks çorbasının ana malzemesi olarak gene enginar var.

Detoks Çorbası için Gerekli malzemeler:
2 tane enginar ( orta boy olacak, manavdan taze olarak alınmasında fayda var) , küçük bir demet semizotu, 2 tane taze yeşil soğan,5-6 sap kadar dereotu, 4-5 sap maydanoz (saplarıyla birlikte), 2 lt kaliteli su.detoks

Baharat olarak ise 2 tatlı kaşığı kadar kimyon, 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal, 1 tatlı kaşığı zencefil ve 1 tutam tuz kullanacağız. Başka baharat kullanılmayacak ve tuzu da bir tutamdan fazla atmayın.

Detoks çorbasının Hazırlanışı:
Tüm malzemelerimizi suyun içine atıp, sebze çorbası şeklinde pişiryoruz. Daha sonra elinizde varsa blendırdan geçirip kıyıyoruz.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp