Sabah Baş Dönmesi

Sabah Baş Dönmesi :
Sabah yataktan kalkarken baş dönmesi sorunu çoğu kişide rastalnmıştır. Çok önmeli bir hastalık olarak bilinen boyun fıtığının başlıca belirtilerinden biri sabah kalkarken baş dönmesidir. Sabah baş dönmesi ile uyanıyorsanız en kısa zamanda tıbbi yardım almanızı tavsiye ederiz. İnsanlarda sabah baş dönmesi, uykusuzluk, yüzde şişlik ve aşırı açlık hissinin pek çok önemnli hastalığın belirtisi olduğu bildirildi.

Uzmanlar, sabah kalktıktan sonra baş dönmesinin, boyun fıtığının bir göstergesi olabileceğini belirtti. Boyun fıtığının, boyundaki atardamara baskı yaptığını bunun da beyindeki kan akışını olumsuz etkileyerek, baş dönmesine yol açtığını vurgulayan uzmanlar, "Bunun yanı sıra kan yoğunluğunun artması da kan akışını yavaşlatarak kandaki oksijen oranının düşmesine neden olur ve beyindeki kan akışını olumsuz etkileyerek, baş dönmesinin bir diğer nedeni olabilir. Bundan dolayı sabahları baş dönmesi sorunu yaşayan biri, muhtemelen boyun fıtığına yakalanmış ya da kan yoğunluğu artmış olabilir" dedi.

Bazı orta yaşlı ve yaşlı insanların sabah saat 04.00-05.00 civarında uyandığını ve uyanınca kendilerini yorgun ve mutsuz hissettiklerini belirten uzmanlar, bu tür uykusuzluk belirtilerinin, depresyonda ve psikolojik rahatsızlığı olanlarda görüldüğünü kaydetti. Psikolojik rahatsızlığın, bazı insanlarda kendini ilk olarak bu şekilde gösterdiğine dikkat çeken uzmanlar, durumun ciddileşmesinin ruh hastalığına yol açabileceğini söyledi.

Sağlıklı insanlarda da sabahleyin hafif şişkinlikler olabileceğini ancak bu tür şişkinliklerin genellikle 20 dakika içinde indiğini vurgulayan uzmanlar, yüzde ve özellikle göz kapaklarında görülen şişkinliklerin kaybolmaması durumunda, hastaneye gidip böbrek ve kalp kontrolünden geçilmesini tavsiye etti.

Kimi insanların sabah saat 04.00-05.00 civarında uyandığında son derece aç olduğunu, yorgun ve halsiz düştüğünü hissettiklerini belirten uzmanlar, bu rahatsızlığın, kahvaltının ardından yavaş yavaş kaybolduğunu, bu tür bir sorunun da şeker hastalığının belirtisi olabileceğini belirtti.

Yorumlar

 • Has** Yı*****
  6 yıl önce
  selam doct bey son 1 haftadir Sabahlari uyanip kalktigimda haf bas donmesi ile karsilasiyum.bu konu hakkinda bilgi verirseniz cok memnun olurum tesekkurler
  • Şifalı Bitkilerim
   6 yıl önce
   hastalığınızla ilgili tam teşhis konmamışsa üzgünüm bi önerimiz olamaz, lütfen önce bir doktora danışınız. geçmiş olsun Bilgi Hattı: 0224 234 56 78

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp