Ani Baş Dönmesi Nedenleri

Ani Baş Dönmesi Nedenleri :

Hastalar baş dönmesi,bazen belli pozisyonda baş dönmesi fenalık hissi, itiliyormuş gibi olma, çevredeki cisimlerin yer değiştirmesi, kusma, mide bulantısı gibi ifadelerde doktora başvururlar.

Baş dönmesi basit olarak denge ve işitme merkezini etkileyen rahatsızlıklarda ve beynin belli bölgelerini etkileyen rahatsızlıklarda görülür.Bunların birçok sebebi vardır.

Bu sebepleri bulmak ve baş dönmesinin esas nedenini saptamak tedavide çok önemlidir. Baş dönmesine neden olan sebeplerin bir kaçını sıralarsak :

1.Beynin iskemik damar hastalığı: Bu hastalıkta beynin beslenmesi yetersizdir. Bunun sebebi de genellikle beyni besleyen damarlardaki tıkanmalardır.

2.Vestibuler-nörinit: Genellikle soğuk algınlığı veya Sinüzit yada solunum yolları enfeksiyonundan sonra ortaya çıkan kulaktaki denge ve işitme sisteminden kaynaklanan baş dönmesidir.

3.Psikojenik vertigo: Depresyon histeri aşırı sinir ve stres gibi durumlarda ortaya çıkan baş dönmesidir.

4.Meniere hastalığı: Baş dönmesinin çok sık görülen sebeplerindendir. Baş dönmesi kulak çınlaması ve ilerleyici sağırlık tablonun 3 temel belirtisidir. Orta yaş erkeklerde daha sık görülür.

5.Kafa içi Basıncının arttığı durumlar: Tümorler beynin omirlik sıvısındaki artma gibi sebepler sonucu hasta hekime baş dönmesi şikayeti ile başvurabilirler.

6.Bunlar dışında kafa travmaları: metabolik bozulmalar gibi birçok sebep baş dönmesine sebep olabilir.

Yorumlar

 • Eng** Cey***
  6 yıl önce
  ben almanyada yasiyrum calisirken basim bir Döndü ve o an hasteneyw gittim ve tüm kontroller ok kalp beyin Kulak pisilolak dok göründüm ve her seyin ok dediler bana amam ben hep kafama takilyor sanki hemen basim dönecek saniyorum basim döndügü Zaman kisa sürüyor tüm konntrollerim ok dedi doktorlarim ben bunu icin size danismak isedim Sayin doktorum simdidem rmazan bayraminizi tebrik ederik
  • Şifalı Bitkilerim
   6 yıl önce
   Baş dönmesi vakalarının % 80'i iç kulak sorunlarından kaynaklanır. Baş Dönmesi Seti iç kulakta kan dolaşımını iyileştirerek etkili olmaktadır. Hastaların %60-70 inde 3-6 aylık tedavi sonunda baş dönmesi ortadan kalkmaktadır. ürün için tıklayın.. hayırlı bayramlar Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Ily** Erg**
  6 yıl önce
  merhabalar ani baş dönmelerim var sanki bina üzerime geliyormuş gibi oluyor.
  • Şifalı Bitkilerim
   6 yıl önce
   Lütfen acil olarak bir hekime danışınız. temelinde ciddi sorunlar yatabilir. ne olduğunu bilmemiz önemli. iyi günler
 • Ome* *
  6 yıl önce
  Benim gunduzayak bas donmesi yasiyum
  • Şifalı Bitkilerim
   6 yıl önce
   Baş dönmesi vakalarının % 80'i iç kulak sorunlarından kaynaklanır. Baş Dönmesi Seti iç kulakta kan dolaşımını iyileştirerek etkili olmaktadır. Hastaların %60-70 inde 3-6 aylık tedavi sonunda baş dönmesi ortadan kalkmaktadır. ürün için tıklayın.. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp