Böbrek Üşütmesi Belirtileri


Böbrek üşütmesi belirtileri,böbrek üşütmesi hastalığının belirtileri hakkında ki makalemiz aşağıda yer almaktadır.Böbrek üşütmesi belirtileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize mutlaka göz atmanızı öneririz.

Böbrek hastalığı: çeşitli sebeplere bağlı olarak, zamanla böbrek, mesane ve idrar yollarında kendiliğinden oluşan, muhtelif büyüklükte kristalleşmiş taşlar insan vücuduna ağrı verir.

Böbrek taşların oluşumu ise çeşitli sebeplere bağlıdır, katı ve sert gıdalar alınmasından dolayı böbrek ve mesanede tortu (çökelti) meydana getirmesi, böbrekler ve mesanede, yani idrar torbasında iltihap oluşması veya buralarda kon pıhtısı meydana gelmesi ve zamanla taş haline dönüşmesidir.

Böbrek Üşütmesi Belirtileri:

Zaman zaman ağrı sızı yapar. İdrar yollarında taş hareket ettiği zaman çok kere ağrı sızı nöbetleri halinde gelir. Hasta kendisinde şiddetli ağrılar görülebilir, çünkü taşlar kırılmış veya parçalanmış olarak idrar yollarına girmiş olabilir.

Böbreklerde taş oluşmasından korunmak için bazı gıdaları almamak veya taşı meydana getiren sebepleri terk etmek yahut ta bazı gıdalara ve ilaçlara devam etmekle olur.

Undan yapılmış ekmek, şekerli ve yağlı hamur tatlıları, un helva, kadayıf, simitler, pastalar, balık, zerdali, armut, olgunlaşmamış elma ve şeftali, fazla tuz, kirli su, devamlı et yemek, tok karnına hamama gitmek, böbrekleri üşütmek, aşırı spor, özellikle tok karına spor yapmak, soğuk şeyler yiyip içmek, kirli ve bulanık sular böbreklerde taş oluşmasında sebep olur.

Yorumlar

 • Hü***** Bul** *
  3 yıl önce
  Ya bu benim sag karnıma agrı giriyo etkisi ta sag koluma etki yapyo bunn sebebi nedir acaba
  • Şifalı Bitkilerim
   3 yıl önce
   Herhangi bir teşhis olmadan birşey öneremiyoruz, yanlış yönlendirmek istemeyiz. bitkisel tedaviyle ilgili öneride bulunabilmek için teşhis olması gerekiyor. lütfen öncelikli olarak bir doktora gidin.. Teşhis konduğunda tekrar yardımcı olmamızı isterseniz elimizden geldiğince yardımcı oluruz size .. Bilgi Hattı: (0224) 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp