Üreyi Düşüren Gıdalar

Üreyi Düşüren Gıdalar :

Kandaki üre oranının normalin üzerinde olması halidir.Üre düşmesi hakkında detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Karaciğerde meydana gelip, kan vasıtasıyla böbreklere taşınan ve idrarla dışarı atılan zararlı maddelere üre denir. Ürenin, idrarla dışarıya atılmayıp, vücutta kalmasından meydana gelen hastalığa da üremi denir.

Nedeni, böbrek hastalıkları ve prostat büyümesidir. Hastada devamlı baş ağrısı, görme bulanıklığı, hıçkırık, gündüzleri uyuma ihtiyacı ve geceleri de uykusuzluk görülür. Vakit kaybetmeden tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.

Ayrıca tedaviye yardımcı omak amacıyla hastanın üşütmemesi, yorulmaması, düzenli beslenmesi, sigara veya alkolü bırakması gerekir. Tedavi amacıyla aşağıdaki reçeteler kullanılır.

Tedavi için gerekli malzeme : Lahana, su.

Hazırlanışı : Dört bardak suya 6 tane lahana yaprağı konur. 20 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 3 kere, birer kahve fincanı içilir.

Kandaki Üre Nasıl Düşürülür

1. tarif

50 gr. sarı sabır

50 gr. mastica

50 gr. çörek otu

50 gr. kebabiye

1 kg. bala karıştırılıp 3 öğün aç karnına 1 yemek kaşığı yenir.

2. tarif

Papatya, biberiye, lavanta, mercan köşk, ardıç meyvesi kaynatılıp suyu aç ve tok karnına içilir.

3. tarif

Kereviz, maydanoz, turp, tere, roka bol miktarda yenir.

4. tarif

100 gr. demirhindi

500 gr. suda eritilip suyu aç karnına 1 bardak içilir

Yorumlar

 • Yas**** Gü*******
  4 yıl önce
  Merhaba annem şeker hastası ama üre çıktı dr. Böbrekler çok yorgun kanında zehir var dedi .ben çok üzülüyorum anneme nasıl yardım ede bilirim ne yedirmem lazım bu öldürücü birşeymi tedavisi nedir ne olur yardımedin teşekkür ederim
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   kandaki üre ve kreatin değerlerini düşürmeye yardımcı etkili bitkisel ürünler bunlardır incelemek için linki tıklayın geçmiş olsun. detaylı bilgi için bu numaradan bize ulaşabilirsiniz. irtibat no:0224 2 3 4 5 6 7 8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp