Rüyada Gelin Görmek

Rüyada Gelin Görmek: Rüyada gelin veya güveyi görmek, evlenmeye, iyi ve kazancı bol işlere veya dünya işleriyle çokça meşgul olmaya işarettir.

Rüyada görülen gelin, bezekli olursa dünyaca ucuzluk ve bolluğa işarettir. Eğer o kimse alacağı kadını görse ve tanısa veya kendisine onun ismi söylense, o kimse birisini evlendirir. Rüyada bir kadınla evlendiğini gören kimse, o kadının kıymeti, fazileti, değeri, isminin anlamı ve güzelliği nisbetinde nimet ve güce erişir.

Rüyada gelin görülmesi her zaman için hayırla yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir gelinin koluna girdiğini ve onunla birlikte yürüdüğünü görmesi; o kimsenin eline çok miktarda mal ve para geçeceğine yorumlanır.

Bir kızın rüyasında kendisinin gelin olduğunu görmesi; o kızın yakında büyük bir kısmete kavuşacağına, rüyasında eğer bir erkeğe doğru yürüyorsa, o kısmetin çok yakında eline geçeceğine, böyle bir rüyayı bir erkek görmüş ise; o erkeğin yakında evleneceğine, eğer evli ise; bir çocuğu olacağına işaret eder.

Bir kimsenin rüyasında hanımını görmediği ve ismini duymadığı halde kendisine güveyi denildiğini görmesi; o kimsenin öleceğine veya bir başkasını öldüreceğine, bir kimsenin rüyasında evlendiğini görmesi; o kadının kıymeti, fazileti, isminin anlamı ve güzelliği nispetinde o kimsenin nimet ve saltanata nail olacağına delalet şeklinde tabir olunur.

Sevinç ve neşeye, gelinin eve gelmesi hane halkı için bolluğa,Genç kızın gelin görmesi dünürcü gelmesine,
Delikanlının gelin görmesi arzu ettiği işin gerçeklmeşmesine,

Gelinlik görmek ve onu giymek genç kız için evlenmeye, bekar erkek için sevdiği kızla söz kesilmesine,
Orta yaşlı kadının gelinlik giymesi sevinç ve sürura, yaşlı kadının beyaz gelinlik giymesi vefat etmesine delalet eder.
Damadın tabiri de gelin gibidir.

Evli kadının kendini gelin olarak görmesi, güzel bir kız çocuğu doğurmaya veya iyi bir işe başlamaya yorulur.

Genç ve güzel bir gelin görmek, helal mal ve serveti, meşru kazancı ifade eder.

Çirkin ve yaşlı gelin ise haram mal ve gayrı meşru kazanç işaretidir.

Rüyada görülen gelin süslü olursa, bolluk ve ucuzluk alametidir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp