U Vitamini

U vitamini insan vücudu üzerinde etkileri ve faydaları nelerdir merak ettiklerinizi bu yazıda okuyabilirsiniz...

U VİTAMİNİ ve FAYDALARI

a,b,c,d,e,k, vitamainlerini herkes duymuştur ve bilir. bunların yanısıra birde U vitamini vardır.

NELERDE BULUNUR?
Kırmızı ve beyaz lahanada bol miktarda bulunur.

NEYE YARAR?
Mide ve bağırsak (kolon) kanserine karşı mükemmel bir koruyucu ve önleyicidir.araçoğlu;bağırsak yani kolon kanserinin ırsi olduğunu,ailesinin herhangibirinde bu rahatsızlık olanların ,koruyucu olarak U vitamini almasını öneriyor. Ama tüketilecek lahananın seçiminin çok önemli olduğunu önemle vurgulayan saraçoğlu,doğal,tarlada yetişmiş,sarımsı yeşilimsi, iri beyaz lahanayı alın ve tüketin diyor. eyelül ayı sonundan itibaren bu lahanaların tüketilmeye hazır olacağını hatırlattı.


Ayrıca lahananın tam olgunlaşmadan koparılmış olanlarının daha çok gaz yapacağını ve olgun lahana seçiminin bu tür sorunu daha aza indireceğinide anlattı.Beyaz lahananın allahın gerçek bir mucizesi olduğunu söyleyen bitki profesörü saraçoğluvücutta bulunan tosinleri atmak içinde lahananın çok faydalı olduğunu anlattı. Vücuda bir şekilde almış olduğumuz toksinlerin çoğunluğu yağlarda depolanır ve ,kalp ,karaciğer gibi sorunlara nede olur.

TOKSİN ATMAK İÇİN,DOLAŞIM BOZUKLUĞU İÇİN,ŞEKER HASTALARI İÇİN,TANSİYON HASTALARI İÇİN BEYAZ LAHANA KÜRÜ
- 4-5 adet lahananın diş yaprakları
- yarım litre su

Lahananın yapraklarını yıkadıktan sonra ,kaynamakta olan yarım litre suya atın ve 15 dakika tencerenin ağzı kapalı olarak kaynatın ve ılındıktan sonra için.Bu kürü çok aşırı kilolu olanlar 7 gün, normal olanlar 5 gün uygulasın. 3 gün araverin ve yine kilo durumuna göre 5 gün yada 7 gün her seferinde taze olarak hazırlayıp için ve toplam 21 gün bu kür uygulanmış olacak.

KARA LAHANA:Kara lahananın beyaz lahanaya göre vitamin ve mineral bakımından çok daha zengindir.ancak içinde çok farklı etken maddeler bulunmaktadır.Karalahana mineral bakımından zengin olduğundan dolyı bünyesinde fazla miktarda tuz var demektir. dolayısıyle, karalahan tüketince tansiyon yükselir. yani yüksek tansiyonu olanların dikkatli tüketmesi gerekir.

NOHUT VE FAYDALARI: saraçoğlu;nohutun bilinen faydalarının yanı sıra çok farklı bir özelliğinden bahsetti.bazı erkeklerin testislerinde sperm üretimi yoktur ve çocuk sahibi olmalarınında imkanı bulunmaz.bu promleminize karşı %35-40 oranında şansları artıracak nohut kürünü uygulayın:

SPERM ÜRETİMİ OLMAYAN ERKEKLER İÇİN VE SPERM SAYISINI ARTIRMAK İÇİN NOHUT KÜRÜ TARİFİ
- Yarım litre su
- 6-7 kaşık doğal tohumlardan yetişmiş nohut Yarım litre suyu kaynatın ve içine 6-7 kaşık nohuu atın ve 10 dakika boyunca kaynatın.ılndıktan sonra bu suyun yarısını sabah kahvaltısından sonra,diğer yarısınıda öğle yemeğinden önce için bu küre en az 2 ay devam edin çocuk sahibi olma şansınız %35-40 oranında artacaktır.

VİTİLİGO(ALA) HASTALIĞI İÇİN
Bu hastalık bulaşıcı değildir.3 yılı geçmiş eski vitiligoları tamamen yok etmek mümkün değildir. fakat yayılmasını önelmek için yulaf samanı kürü uygulayabilirsiniz.vebol miktarda mısır tüketebilirsiniz. yada beyaz ekmek yerine mısır ekmeği tüketin. bu hastalığın karadenizde yok denecek kadar az görülmesinin sebebi mısır tüketiminin çok olmasıdır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp