Kırmızı Kantaron Otu Nerede Yetişir

Kırmızı Kantaron Otu Nerede Yetişir :

Kırmızı Kantaron Nerelerde Yetişir,Kuru topraklarda yol kenarlarında yetişen, parlak sarı renkte çiçekler açan ve 1 metreye kadar boylanabilen otsu bir bitkidir.Uçucu yağ, pektin, kolin, tanen ve acı maddeler içerir.Bu konu hakkında detaylı bilgiler makalemizde mevcuttur okumanız yeterlidir.

Toprak üstünde kalan kısımları kurutularak kaynatılmak suretiyle veya yaş ya da kuru olarak zeytinyağında 2 hafta kadar bekletilerek kullanılır. Zeytinyağı ile merhem haline getirilerek yaralara sürülürse yara bölgesindeki mikropları öldürür ve iyileşmeyi hızlandırır. Kırmızı Kantaron, kaynatılıp çay gibi içilebilir. Kırmızı Kantaron çayı, düzenli olarak kullanıldığında sıkıntı ve stresi giderici etkisi ile hafif depresyonlarda, çocuklarda gece korkusu ve altını ıslatmalarda faydalı olur.

Hypericum perforatum l.) tarla, yol ve orman kıyılarında, tepelerde ve çayırlarda temmuz'dan eylül'e kadar çiçeklenen ve ülkemizde, sari kantaron, kan otu,. Kırmızı Kantaron otunun faydaları binbirdelik otu (hypericum perforatum l.) tarla, yol ve orman kıyılarında, tepelerde ve çayırlarda temmuz'dan eylül'e kadar.

27 ara 2008. tepelerde ve çayırlarda temmuz'dan eylül'e kadar çiçeklenen ve ülkemizde kantaron otu nedir-kantaron otu yetiştiriciliği ( kantaron otu ) sari. 19 may 2011. Kırmızı Kantaron ya da halk arasındaki adıyla kantaron otu bir çok derde deva olan bir bitkidir. kılıç otu ,mayasıl otu ve koyunkıran adlarıyla da .

Diğer İsimleri: binbirdelikotu, kılıçotu, kanotu, hypericum perforatum Kırmızı Kantaron otu (hypericum perforatum): kuru topraklarda yol kenarlarında yetişen,. 5 nis 2010. Kırmızı Kantaron ekonomiye kazandırılacak - türkiye'de tarla ve yol kenarlarında doğal olarak yetişen ve binbirdelik otu, kan otu gibi adlarla. Kırmızı Kantaron otu, üzerinde pek çok sarı çiçeği olan bir çalı türü olup, asya' dan. bağçılık,asma üzüm yetiştiriciliği, üzüm türleri Ülkemiz bağcılık için en uygun. kılıç otu - kılıç otu nedir - kılıç otu yetiştiriciliği alm. tüpfelhartheu (n), fr. centaurée (f), İng. Kırmızı Kantaron veya koyunkıran olarak da bilinir. 13 oca 2012. Kırmızı Kantaron bitkisi Özellikleri nelerdir - Kırmızı Kantaron yetiştiriciliği - Kırmızı Kantaron hakkında ari kantaron, beneklİ kiliÇ otu. 16 ara 2007. binbirdelik otu (hypericum perforatum), Kırmızı Kantaron, kılıç otu, mayasıl. taraflarında ise tarlalarda yetiştiriciliği yapılıyor,bu civarda çok bol dur.

Kırmızı Kantaron (Hypericum perforatum); çok yıllık, üzerinde pek çok sarı çiçeği olan bir çalı türü olup, Asya‘ dan Amerika‘ ya kadar dünyanın pek çok ülkesinde doğal olarak yetişen bir bitkidir. Stres ve gerginlik düşmanı olan Kırmızı Kantaron, Bin bidelik Otu olarak da bilinir. Şemsiye biçimindeki çiçekleri 5 parçalı, altın sarısı renkli ve kenarları siyah renkli tüyler ile çevrilidir. Yapraklar ışığa karşı tutulduğunda, yağ guddeleri, parlak noktacıklar halinde kolaylıkla görülür. Binbirdelik Otu denmesinin nedeni de budur. Kırmızı Kantaron bitkisi, Tanen (tannin), uçucu yağlar (carophyllene, pinene, limonene, myrcene), flavon türevleri (quercitrin, quercitin, rutin), hipericin (hypericin), karoten (carotene), Vitamin C ve resin içermektedir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp