Aytuğ Kolankaya

Aytuğ Kolankaya :

Op. Dr. Aytuğ Kolankaya 1963 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Robert Kolej’de tamamlayan Op. Dr. Aytuğ Kolankaya, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesinde ihtisasını yapan Kolankaya sırasıyla; International Hospital, Kadıköy Şifa Hastanesi, Anadolu Sağlık Merkezi, Nene Hatun Hastanesi, Universal Hastaneler Grubu, Medical Park Göztepe Hastanesi’nde Tüp Bebek Ünitesi Direktörü olarak görev yaptıktan sonra 2014 Mayıs ayında Ataşehir’de açtığı kendi kliniğinde ve Taksim Alman Hastanesinde hastalarını kabul etmeye devam etmektedir.

Yeditepe Üniversitesinde Sosyal Antropoloji ve Maltepe Üniversitesinde Felsefe dalında doktora çalışmaları yapan Kolankaya, 10.000’den fazla Tüp bebek uygulaması, 5000'den fazla Laparoskopi ve Histeri operasyonu gerçekleştirmiş, ayrıca riskli gebeliklerde tanı gibi konularda sertifikasyona sahiptir. Kanal D'de yayınlanan Türkiye’nin ilk canlı ve hafta içi her gün yayınlanan sağlık programı "Doktorum"un fikir sahibi ve 4 yıl boyunca sunucusu olarak çalıştıktan sonra 2013 Ekim ayından itibaren Kanaltürk ekranlarında hafta içi her sabah canlı yayınlanan “Dr. Aytuğ” programı ile Türkiye’de sağlıkta bilinçlendirme ve doğru bilgilendirme adına çalışmalarına devam etmektedir.

Tıbbi İlgi Alanları ve Aktiviteleri
Tüp Bebek Uygulamaları ve Kısırlık Tedavisi.
Endoskopik Cerrahi
Polikistik Over Sendromu
Obezite

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp