Kafirun Suresinin Faziletine Dair

Kafirun Suresinin Faziletine Dair : Bismillâhirrahmânirrahıym .
Kul yâ eyyühel kâfîrûn . Lâ a büdü mâ ta büdûn . Ve lâ entüm âbidûne mâ a büd . Ve lâ ene âbidün mâ abettûm . Ve lâ entüm âbidûne mâ a büd . Leküm diynüküm vede liye diyn .

Manası:


Habibim , şöyle de: Ey kafirler , ben sizin tapmakta olduklarınıza tapmam . Benim kendisine ibadette Daimi edeceğime de siz kulluk ediciler değilsiniz . Ben zaten sizin taptıklarınıza hiçbir vakit tapmış değilim . Siz de benim kulluk etmekte olduğuma hiiç 1 vakit kulluk ediciler değilsiniz . Sizin dinsel niz size , benim dinsel m bana .

Fazileti:

-Sevgili Peygamberimiz bu sure-i şerife hakkında buyuruyorlar ki:

"Sure-i Kâfirûn u okumak Kur an ın dörtte birini okumaya muâdildir ."

"Her kim Sure-i Kâfirûn u okursa sanki ona Kur an ın dörtte birini okumuş gibi sevap verilir vede ondan azılı şeytanlar uzaklaşır , o kimse şirkten beri olur vede kıyametin şiddetinden emin olur ."

"Sizi Allah(cc) Teala ya şirk koşmaktan kurtaracak 1 sözcük yi öğreteyim mi ? Uyuyacağınız vakit Kul yâ eyyühel kâfirûn u okuyunuz ."

"Kul yâ eyyühel kâfirûn u okuyup yat . Hiç şüphe yoktur ki , şirkten berî olursun ."

-Bir kimse yatarken bu sureyi okur da o gece ölürse , tevhid üzerinde Rabbine kavuşur .

Yorumlar

  • Mus**** Boy**
    7 yıl önce
    merhabalar hocam bizlere böyle güzel bilgileri paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. allah sizden razı olsun aklımıza takılan sorular olduğunda size sorabilirmiyiz. rahatsızlık verdiysek hakkınızı helaledin hayırlı günler inşallah

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp