Korkmamak İçin Okunacak Dua

Korkmamak için okunacak dua bu bölümde yer almaktadır. Ayete`l kürsi`yi 178 defa okuduktan sonra aşağıda zikrolunan duayı okuyan herkes korkuyu yenmek için dua etmiş olurlar. Hiç bir şeyden korkmaz olur,aleyhinde ki sebebler lehine döner. Korkmamak için okunacak dua budur;

Bismillahirramanirrahim
Allahümme aminün min külli şey''in haifün fe biemnike min külli şey`in ve havfi külli şey`in minke amini mimma ehafü ve ahzeru inneke ala külli şey`in kadir. ya settaru`stürni ! ya settaru stürni! bi setrikellezi seterte bihi ala zalike fela aynün terake vela yedün tesılü ileyke ve sallallahü ala seyyidina muhammedin ve alihi ve sahbihi ve selleme bi rahmetike ya erhamerrahimin.

Manası: ''''Rahman ve Rahim olan Allah''''ın adıyla . Ya rabbi!sen herşeyden emin ve salimsin.her şey senden korkmak halindedir.her şeyden salim ve amin olmanın vesilesiyle ve her şeyin senden korkması vesilesiyle beni,korktuğum ve korunduğum her şeyden emin ve salim kıl.gerçekte sen korktuğum ve korunduğum her şeyden emin ve salim kıl.gerçekte sen,her şey üzerine kadirsin.

Ey settar olan Allah`ım, beni setret!

Ey settar olan Allah`ım, beni setret!

Ey settar olan Allah`ım, beni setret!

Zatın görünmesini onunla engellediğin engelle beni ört.bundan böyle gözler seni görmez,eller sana ulaşmaz. Efendimiz Muhammed(s.a.v.)`in al`inin ve ashabının üzerine rahmetin sebebiyle rahmetler ve eminlikler yağdır.ey rahmet edicilerin en merhametlisi olan Allah`ım!``

Rivayet olundu ki: her kim besmele-i şerifey''i 625 kere yazar da yanında taşırsa,Allahü teala ona büyük bir heybet ve cesaret verir.kimsenin ona kötülük yapmaya cesareti olmaz.

Yorumlar

 • Esm* Laf***
  6 yıl önce
  selamun aleykum benim 9 yaşında kızım var her şeyden cok kkuy. okuldan gelirken yoldaki insanlardan, evde yalnız odasına gidemiy, tuvalete gidemiy, yanına 2 yaşındaki kardeşini getiriy. neden kkuysun sduğumda sanki birisi beni takip ediy diy. ne yapayım bilemedim.
  • Şifalı Bitkilerim
   6 yıl önce
   hastalığınızla ilgili tam teşhis konmamışsa üzgünüm bi önerimiz olamaz, lütfen önce bir doktora danışınız. geçmiş ols

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp