ibrahim Saraçoğlu Öksürük Nasıl Geçer

ibrahim Saraçoğlu Öksürük Nasıl Geçer :
Bir orta boy sarı soğanı 6 yada 8 bölün. 2 bardak su ilave edip, kaynatın. Daha sonra soğumaya bırakıp, ılıyınca için. Her defasında, yeniden hazırlayıp taze, taze için. eze bölüp bir buçuk bardak su ilave ederek bunu bir miktar kaynatıyoruz. Daha sonra ılımaya bırakarak ılık bir şekilde içiyoruz. Fazla beklemiş suyu içmeyin yeniden hazırlamanız daha uygun olacaktır.

Öksürüğünüz Balgamlı İse: Yarım litre suya, 7-8 tane keçiboynuzunu kırarak atın ve kaynatın. Kaynamış bu suyu sabah ve akşam aç karnına için. 3 gün sonra balgam atmaya başlarsınız. Özellikle sigara tiryakilerinin bu kürü uygulamaları tavsiye edilir.

İbrahim Saraçoğlu Adaçayı'nın Öksürüğe Faydaları

Adaçayının içeriğindeki salvin, carnosol asiti ve cirsimaritin Antibiyotik özelliği taşıyan etkin Maddelerdendir. Adaçayının içinde bulunan önemli bir eterik yağ da, cineol'dür. Cineol, öksürüğü önleyici bir maddedir. Kısacası, Adaçayı hem doğal bir antibiyotik hem de doğal bir öksürük önleyicidir.

Adaçayının içeriğinde bulunan doğal antibiyotik özelliği taşıyan etkin maddeler Suda çözünebilen maddelerdir. Suda çözünme özellikleri taşıdıkları için, alkolle tentürleri yapılmadan doğrudan Sıcak suda demleyerek kullanma imkanı sağlamaktadır.Ağız gargaralarının çoğu bir miktar Alkol kullanılarak hazırlanmak zorundadadır. Çünkü bir çok Bitkinin içeriğindeki doğal antibiyotik özelliği taşıyan etkin maddeler suda çözünmedikleri için, Su ile hazırlanmaları durumunda etkili olamamaktadırlar.

Adaçayının içeriğindeki doğal antibiyotik özellikli etkin maddeler suda çok kolay çözünme özelliği gösterdikleri için, hem yetişkinler hem de çocuklar için, sıcak suda demleyerek (kısık ateşte kaynatarak) gargara olarak hazırlanmasına imkan sağlamaktadır.

Yorumlar

 • Sel** öz**
  6 yıl önce
  sayın hocan benim 7 tane düsügüm var kan pırtılaştırması vardiyor ne yapmam lazım
  • Şifalı Bitkilerim
   6 yıl önce
   Öncelikle kan degerlerinizin ve buna bağlı olarak hormonlarınızın dengelenmesi gerekmektedir. tedavide izlediğimiz yol ile ilgili detaylar için linki inceleyebilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • 5 yıl önce
  Sayın hocam astım icin kür söylemisdiniz sinirli ot yaban kekegi nasıl uygulanacak Tesekür ederim
  • Şifalı Bitkilerim
   5 yıl önce
   Saraçoğlunun, bilgileri sitemizde ansiklopedik bilgi amaçlı paylaşılmış ve degerli görüşlerinden yararlanılmıştır

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp