Yüzdeki Lekeler Nasıl Gider

Yüzdeki Lekeler Nasıl Gider :

Ve PEELING yapmak. Ciltteki lekelerin, sivilce ve izlerinin, siyah noktaların, çukurların, ince kırışıklıkların ve kıl dönmelerinin iyileşmesinde peeling uygulayıp devamını getirmekte büyük katkı var . Çünkü peeling ölü deriyi atıp cildin hava almasını sağlıyor. Aşağıda ev yapımı peeling tarifi de vereceğim

Evet bayanlar bu kadar bilgiden sonra gelgelelim önerilerime. Kesinlikle su için. Su cildi dolgun gösterir ve bildiğiniz gibi su sağlıktır. Cildi dengeye koyar. Sebze ve meyveyi her öğünde tüketmeye özen gösterin. Çünkü vitaminlere ihtiyacımız var.

Sivilce lekeleri 2 ye ayrılır :

1-) PORLAR ( Yüzdeki çukurlar )

Yüzdeki porların gitmesi çook uzun zaman alır. Fakat bunları görmek istemiyorsak yapacak tek şey bıkmadan usanmadan dediklerimi yapmak.

PORLARI YOK ETMEK İÇİN ;

-Bol bol su için..
-Sebze meyve tüketimine önem gösterin. Çünkü vücudu içten tamir etmemiz lazım.
-1 şişe sade maden suyu ile onun yarısı kadar suyu karıştırıp buz kalıplarına koyun. Dondurucuya koyun. Her sabah uyanıp yüzünüzü yıkadıktan sonra 1 adet buz küpünü bir tülbente koyun ve eriyene kadar bu buz küpünü cildinizde gezdirin. Hem cilt sıkılaşacak porlar küçülecek hem de cilt mineralli suyu emdiği için daha bir güzelleşecek.

2-) SIKTIĞINIZDA ORTAYA ÇIKAN VE GEÇMESİ ZAMAN ALAN MİNİK KAHVERENGİLİKLER VEYA MORLUKLAR

Bu izler porlara göre daha basit lekelerdir. Cilt deforme olduğu zaman dışarıya bunu o noktada renk bozukluğu olarak gösterir. Ben size 2 farklı maske sunacağım . Hangisi işinize gelirse onu uygulayın.

SİVİLCE İZLERİ İÇİN 1. MASKE ( Her gece yatmadan önce yapılacak )

-Limon suyunu izlerin olduğu yere sürün. Ve silmeden yatın. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayın.

SİVİLCE İZLERİ İÇİN 2. MASKE ( Haftada 1 yapılarak devam edecek. Lekeler gidene kadar. )

- 3 adet aspirin ( Çocuk aspirini değil, hani beyaz olanlardan )
- 1-2 damla limon suyu
- 1 tatlı kaşığı yaş maya

Kullanımı: Aspirini limon suyunda eritin ve yaş mayayı da koyup iyice karıştırın. Lekeli yerlere sürün. 15-20 dk. bekletip durulayın. Sonra güneş kremi kullanın ki cildi muhafaza etsin.

SİVİLCEYİ KURUTMAK İÇİN;

- Kükürtlü Sabun ( Eczanelerde ve aktarlarda bulunur. )
-Gül suyu veya günlük kullandığınız nemlendirici ( Nemlendiricinizde e vitamini kesinlikle bulunmamalı. tarifi sabah uyandığınızda yapacaksınız. Çünkü e vitamini güneşi gördüğünde ciltte leke yapar. )

Kullanımı: Sabah kalktığınızda yüzünüzü kükürtlü sabunla temizleyin. Sonra kurutun ve mümkünse gül suyu ile, yoksa e vitamini bulunmayan nemlendirici ile nemlendirin.

SİVİLCE OLUŞUMU OLAN CİLT İÇİN MASKE; ( Haftada 1 yapılacak. 4-5 hafta sürecek ;) Sonra yapmayı bırakacağız. )

-1 tatlı kaşığı toz maya
-2 adet aspirin ( Çocuk aspirini değil, hani beyaz olanlardan )
-3 damla limon suyu

Kullanımı: Aspirini limon suyunda eritip toz mayayı katın. Krem kıvamına getir ve sivilcelerin üzerine sürün. Aspirinde bulunan salisilik asit sivilce tedavisinde de kullanılır korkmayın. Sonrasında güneş kremi sürüp cildinizi dış etkenlere karşı muhafaza edin.

POR ENGELLEYİCİ MASKE; ( Haftada 1 kez )

-1 çorba kaşığı süt
-1 yumurta akı
-Yarım tatlı kaşığı bal

Kullanımı: Çatalla tüm malzemeleri karıştırın. Göz çevresi hariç tüm yüze sürün. 15 dk bekletin. Önce ılık su ile sonrada soğuk su ile durulayın. ve nemlendirin.

EV YAPIMI PEELING; ( Haftada 2 kez uygulanacak. )

-1 tatlı kaşığı mısır unu
-Çok az miktar el kremi
-Çok az gülsuyu yoksa su

Kullanımı: Hepsini karıştırıp krem kıvamına getirin. Cildinize sürün. Kuruyunca ovalayarak çıkarın. Sonra yıkayın ve nemlendirin. Mümkünse nemlendirmeden önce kil maskesi yapın.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp