sivilce için doğal maskeler

Bitkisel Sivilce Maskeleri

Bitkisel sivilce maskeleri,yüzde çıkan sivilcelerin giderilmesine yardımcı olan bitkisel sivilce maskeleri hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Bitkisel sivilce maskeleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemize göz atmanızı öneririz.

Normal ve kuru ciltler için maskeler:

Elma maskesi: Bir elmanın kabuğunu soyduktan sonra rendeleyin ( cam veya porselen rende çok daha sağlıklıdır) bir yemek kaşığı krema ile karıştırın.
Yüzünüze boyun ve dekolte kısmınıza sürün ve yaklaşık 10 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile durulayın.

Sirke maskesi: 1 kaşık sirke, bir kaşık glikoz ve bir yumurta sarısı karıştırılır. İçerisine 2 yemek kaşığı sıvı yağ eklenir. Krem kıvamda olana dek karıştırın.
Porselen kase içinde soğukta bırakılır. Hazırlanan karışımla pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın ve daha sonra suyla durulayın.

Bal maskesi: 1 bardak gülsuyu az ısıtılıdıktan sonra içerisine 1 kaşık tepeleme süttozu ve 1 kaşık çiçek bal karıştırılır. Daha sonra içerisine 2 kaşık badem yağı ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Kase içine alınır ve soğuk olan bir yerde bekletilir. Daha sonra yüzünüze uygulayın ve ılık suyla durulayın.

Krema maskesi: 3 kaşık kremaya bir kaşık bal eklenir ve karıştırılır yaklaşık beş dakika karıştırdıktan sonra içine 1 yemek kaşığı sıvı yağ ekleyin ve karıştırmaya devam edin.
Sadece on dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. İyice durulayın.

Salatalık maskesi: 1 adet salata soyulur ve rendelenip sonra tülbentle süzülür. İçerisine yarımlimon sıkılır ve az badem yağı ve az da havuç suyu eklenir.
Kullanmadan önce çalkalayın ve uygulşayın.

Havuç maskesi: 3 Adet havuç sıkılır ve suyuna 1 yumurta sarısı ve birde tatlı kaşığı sıvı yağ karıştırılıp yüze uygulanır.

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi

Suna Dumankaya sivilceler için doğal çözüm olarak bazı tavsiyelerde bulunuyor. İhtiyacınız olan şeyler: Zeytinyağlı sabun, Pirinç nişaştası, karbonat, elma sirkesi, maden suyu, limon

Zeytinyağlı sabun ile yüzünüzü yıkayın. Aşağıdaki maske tarifimizi yüzünüze maske olarak uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Sonrasında ise bir şişe maden suyunun içine yarım limon sıkın. yüzünüzü bunla silin.Görcek sinizki cildiniz daha güzel ve daha parlak görüncektir.

Bu uygulamayı her gün yapın.

Sivilceler için maske tarifimiz:
Bir çay kaşığı pirinç nişastası
Yarım çay kaşığı karbonat
Bir çay kaşığı elma sirkesi

Uygulama: Malzemeleri karıştırın. Zeytinyağlı sabunla yüzünüzü yıkadıktan sonra yüzünüze süreceksiniz.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp