Koah Hastalığı Bitkisel Tedavi

Koah Hastalığı Bitkisel Tedavi :

Kronik Obüktif Akciğer Hastalığı (KOAH), amfizem ve kronik bronşiti kapsayan bir hastalık grubudur. KOAH''''ın en sık görülen özelliği, akciğerlerinize giren ve akciğerlerinizden çıkan Havayı nefes darlığına neden olacak derecede kısıtlayabilmesidir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kronik Obüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) için Yulaf samanı kürünü öneriyor.

Hazırlanışı: Bir Su bardağı kaynar Suyun içine 1 tatlı kaşığı yulaf samanı konularak 7 Dakika kısık ateşte kaynatılır.Yedinci dakika dolar dolmaz bekletmeden sıcakken süzülür.

Uygulanışı: Ilıyınca yudum yudum içilir.Bir Ay süre ile Gün aşırı sabah,öğle veya akşam yemeklerinden iki Saat sonra yudum yudum içilir

Bir ayda toplam onbeş gün uygulanmış olacaktır.Bir aydan sonra onbeş gün ara verilir. ve onbeş gün aradan sonra aynı şekilde tekrar edilir.

Bugünlerde defne joy foster‘in ölümüyle de anılan bu hastalık kronik bronşit, kronik astım, amfizem olarakta geçiyor. Bronşların iltihaplanmasına bronşit adı verilir ve kronik bronşitte bronşlardaki mukoza tahrib olur pürülan (iltihaplı) görünümde balgam vardır öksürük, balgam çıkarma ve nefes darlığı görülür. Amfizemdede aynı şekilde öksürük balgam nefes darlığı ve üfler şekilde solunum vardır.

Akciğerler broşlar, bronşioller, alveol gibi yapılarla birlikte çalışmaktadır. Amfizemde terminal bronşiollerin ilerisindeki hava boşluklarının genişlemesiyle karakterize bir durumdur. Özellikle sigara pipo içimi trekea (soluk borusu) ve bronşlarda kalıcı tahrişler meydana getirir ve bunun sonucunda kronik bronşit oluşur . yani en önemli sebep sigara kullanımıdır . demektir ki vücudun yeterince oksijen almaması tüketememesidir.

Bunlarla birlikte gelen aşırı mukus salgısı alveolleri tıkamaya başlar ve sonuçta pnömoniye neden olur (akciğer iltihabı, zatürre) bunun sürekli tekrarlanmasıyla alveoller genişlemeye başlar böylece akciğerdeki bağ dokularında bulunan liflerin artmasıyla akciğer dokusu sertleşir.bu sertleşme oksijen ve karbondioksit değişimini engellemeye başlar ve nefes darlıkları, üfleyerek nefes alıp vermeler başlar.

Önceleri eforla kendini gösteren bu nefes darlığı ,öksürük ve balgam ilerleyen zamanlarda istirahattede kişiyi rahatsız eder bronşlar iyice büzülür tıkanmaya başlar ve kişi nefesini zorlayarak alıp verir.

KOAH HASTALIĞINA YAKALANMAMAK İÇİN NELER YAPILMALIDIR

Koah’lı hastalar kesinlikle sigara kullanmamalı sigara dumanı veya herhangi bir duman olan yerlerde uzun süre durmaktan kaçınmalıdır . fazla tozlu ortamlarda bulunmamalıdır.

Koah 3 derecede görülmektedir : hafif, orta ve ağır şiddetli koah düzeyleridir. Bu dereceye göre hastalar kesinlikle doktora görünmelidir . tam tedavisi olmasa bile hastanın soluk alıp vermesini kolaylaştıracak ilaçları tedavi yollarını mutlaka öğrenmesi gerekir

KOAH HASTALIĞI TEDAVİSİ İÇİN
Sigaranın bırakılması, Tozlu ve dumanlı ortamlarda çalışmamak, bulunmamak ve Düzenli ilaç tedavisidir.

DİĞER YANDAN KOAH İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ
Koah hastalığı için gereken bitkiler ölçüleri ve hazırlanılışı

25 gr zencefil, 25 gr havlıcan (kök), 25 gr zerdeçal, 25 gr öğütülmüş ardıç tohumu, 25 gr gül hatmi (hatmi gül), 25 gr ebe gömeci, 25 gr toz meyan kökü, 25 gr toz papatya, 25 gr, toz ısırgan tohumu (erkek), 25 gr toz keten tohumu, 1 kg bal ve 1 kg da keçiboynuzu pekmezi.

Not: Keçi boynuzu pekmezi ve bal şeker hastaları için önerilmez. şeker hastaları ismini vermiş olduğum bitkileri çay şeklinde kullanmaları tavsiye edilir.

Karışımın Hazırlanışı: İsimlerini vermiş olduğum bitkilerin hepsi birbirine karıştırılarak iyice harmanlanmalı büyük bir kabın içerisine 1 kg keçi boynuzu pekmezi 1 kg bal ve karıştırmış olduğumuz bitkilerin tamamı dökülür ve tahta kaşıkla iyice karıştırılır. ( tahta kaçık kullanılmasının sebebi metal kaşık balın özelliğini bozar) Bu şekilde ilacımız kullanıma hazırdır.

İlacın Kullanımı: Macun haline getirdiğimiz karışım her sabah öğle ve akşam günde 3 defa aç karnına birer tatlı kaşığı (tahta kaşık) kullanılması tavsiye edilir. şeker hastaları içinse her sabah öğle ve akşam günde 3 defa 1 su bardağı kaynamış suyun içerisine karışım olan tozdan bir tatlı kaşığı atıldıktan sonra 5 dakika demlenmesi beklenir 5 dakika sonra süzülerek yine aç karnına içilir.

Yorumlar

 • Nih** Kı******
  4 yıl önce
  Eşim 10 senedir Koah hastası,son 2seneye kadar dr.verdiği ilaçlarla günlük yaşantısnı devam ettirdi,Faat 2 sene önce zatürüe oldu ondan sonra üst üste 2 defa daha enfeksiyon geçirdi hastanelik olduk ondan sonra tamamen düzeni değişti,şimdi nefes durumu iyi değil evde çok zaman oksijene bağlanıyor,çabuk enfesiyona yakalanıyor yani yaşam kalitesi çok düştü,Tv de İbrahim B.dinledim Yulaf Samanı aldım 6 günoldu kaynatıp içiriyorum,acaba aktarlardan aldığım yulaf samanı ne derece iyi tavsiye edeceğiniz bir yer varmı? 1 ay kullanıp 15 gün ara verip tekrar hep böylemi devam edeceğiz ne kadar zaman kullnılacak.Bir de yulaf samanı ile Koah dan iyileşen var mı?Bu tedavi şekli kaç zamandır var,bu hastalarla iletişiminiz var mı?kusura bakmayın bunları sorduğum için, hocamıza sonsuz güvenimiz var ama iyileşenleri duyarsak moralimiz daha iyi olacak,vereceğiniz yanıt için şimdiden tşk.ler.
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   İbrahim saraçoğlu hocanın Bilgileri sitemizde ansiklopedik bilgi olarak paylaşılmıştır. Hazır bitkisel tedavi için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Fat** Avc** *
  4 yıl önce
  hocam babam koah hastası burda verilen bitki tedavisinden tedavi görebilirmi tabiiki dr yardımıda alıyoruz beni bilgilendirirseniz çok sevinirim babamın bu durumu beni çok üzüyor
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Kronik bronşit ve amfizeme bağlı olarak gelişen kronik, geri dönüşümsüz ve ilerleyici olan hava akımı kısıtlanması ile karakterize bir hastalıktır. Hava akımı kısıtlanması kısmen geri dönüşümlü ve solunum yolları aşırı duyarlılığı ile birlikte olabilir. Kronik bronşit ya da amfizemi olan bir hastada KOAH hastalığının geliştiğini söyleyebilmek için kronik hava akımı kısıtlanmasının meydana gelmiş olması gerekmektedir. bitkisel tedavi için tıklayınız. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Hal** Iş*********
  4 yıl önce
  kullanılacak bitkiler nelerdir nasil kullanılır
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Halk dilinde "kronik bronşit", "müzmin bronşit" gibi adlarla bilinen KOAH, akciğerlerdeki hava yollarının daralmasına bağlı olarak soluk alıp verme sırasında hava akımının kısıtlanması ile nitelenen süreğen (kronik) bir hastalıktır. Bitkisel tedavisi için linki inceleyebilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • REY*** Yig**
  3 yıl önce
  Eşim koah eskiden ayda yatıydu hastaneye şimdi iki haftada yatıy çocuklarım daha çok küçük eşimin yaşıda lütfen yardımcı olursanız sevinirimkanını sulandırıyolar oksijene bağlanıy bir çare
  • Şifalı Bitkilerim
   3 yıl önce
   Allah şifalar versin öncelikle , kendi tedavisinede mutlaka devam etsin, beraberine de bitkisel takviye alabilirsiniz. detaylar için linki inceleyiniz. iyi günler Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp