Kulak İltihabına Bitkisel Çözüm

Kulak iltihabına bitkisel çözüm,kulak iltihablanmasının giderilmesinde yardımcı olan bitkisel öneriler hakkında bilgiler aşağıdaki yer almaktadır.Kulak iltihabına bitkisel çözüm hakkında daha fazla detaylı bilgiye sahip olmak için aşağıdaki makalemize göz atmanızı öneririz.

Tedavi maksadıyla şu bitkisel yöntemler uygulanabilirse de, mutlaka doktora gözükülmelidir:


* 100 gr doğranmış kayısıyı 1 litre su hesabı ile kaynatınız. Kulak ağrısı için kulağa kompres yapınız.

* Altı bardak suya 1 avuç ebegümeci doğranır. Lapa haline gelinceye kadar kaynatılıp, süzülür. Sonra temiz bir tülbente doldurulup, kulağın arka kısmına konur. Suyu ile pansuman yapılır.
kulak hastaliklarina kesin cozum2 1526 Kulak hastalıklarına bitkisel kesin tedavi çözümleri

* Altı bardak suya 2 yıkanmış elma doğranır. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 2 kere 3 damla konulur.

* Dört bardak suya 4 tutam maydanoz konur, 15 dakika kaynatılıp, süzülür. Suyuyla kompres yapılır. Sonra temiz bir tülbent içine konulan maydanozlar kulak arkasına konulur.

* İki su bardağı kaynar suya 1 çorba kaşığı ufalanmış papatya konur. Yarım saat bekletilip, süzülür. Suyuna batırılan gaz bezi ile kompres yapılır.

* Yarım ekmeklik hamurun içine 1 tane ada soğanı doğranıp pişirilir. Sonra temiz bir tülbentin içine doldurulup, kulak arkasına konur.
kulak hastaliklarina kesin cozum1 9027 Kulak hastalıklarına bitkisel kesin tedavi çözümleri

Ayrıca:

* Kulak borusuna sigara dumanı üflenir.
* Haşlanmış lahana yaprakları kulak arkasına konur.
* Kulağı ağrıyan bebekse, 3 damla anne sütü konur. Başka bir şey konulmaz. En kısa zamanda doktora götürülmelidir.

* Altı adet en büyüklerinden sarımsak alınır.Güzelce soyulduktan sonra bir çatal yardımıyla ateş üzerinde közlenir. Sarımsağın ateş gören yüzünün hemen kömür gibi siyahlaştığını göreceksiniz. Bütün sarımsak simsiyah olunca, soğutmadan bu siyahlıklar sarımsağı zedelemeden soyulur. Ilık ılık ağrıyan kulağın ağzına konur.

Aman dikkat! Sakın kulak içine kaçırmayın! Bu işlem 6 sarımsağın her biri için ayrı ayrı yapılır ve ağrıyan kulak ağzına birbiri ardınca birer-ikişer dakika tutulmak kaydıyla 6 kere tekrar edilir. Özellikle orta kulak iltihabı sebebiyle ağrıyan kulaklarda, kesin netice veriyor.

Yorumlar

 • Sü***** Yaz**
  6 yıl önce
  Hocam benim iki kulaqım da da dış kulak iltihabi var ve 2 yıldr qecmio aşırı aqrı kaşinti we zonklama var we zaman zaman suratm boqazm şişiyo bir çok uzmana qttm hep antibiyotik wn damla weriyolr ama qeçmio işitme kaybı da oluştu artk dayanlmaz bi acı oluyo ne olur yardm edn yaş 22
  • Şifalı Bitkilerim
   6 yıl önce
   Belirtileri işitme kaybı ve ateş yükselmesidir. Basınç artışı olduğundan, kulakta dolgunluk hissi uyanır. Ayrıca bebeklerde huzursuz olma, beslenme zorluğu gibi problemler ortaya çıkar. İltihabın azalmasında yardımcı olabilecek ürünlere ulaşmak için linki tıklayınız:Yada daha detaylı bilgi için bilgi hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp