Sis Leke Kremi Kullananlar

Sis Leke Kremi Kullananlar :

Bazı topiklerde görüyorum sis leke kremi kullanan arkadaşlar var. Ama bir başlık altında toplayalım. Benim sorunlu cildim olduğu için denemediğim şey kalmadı. Pişik kreminden elma sirkesine kadar :)
Bir site böyle bir tanıtım gördüm. Kullanan varsa yorum alalım
Doğumdan sonra kadınlarda ; bıyık bölgesinde, elmacık kemikleri ve alında oluşan doğumla gelen lekelerde
*Doğum kontrol hapları kullanıcı bayanlarda sıkça gördüğümüz güneş lekelerinde
* Çillerde
*Epilasyon sonucu oluşan lekelerde ( sir ağda & lazer epilasyonu sonucu oluşan )
*Sırttaki, gögüs dekoltesinde ki , kollarda ve ellerde ki güneş lekelerinde
*Sivilcelerden sonra yüzde, sırtta , kol ve bacaklarda görülen lekelerde
*Cildini yenilemek ve cildinin ışıltılı taze bir görüntüde olmasını isteyen bayanlarda peeling amaçlı. (seyreltilmiş dozları ile )
*Lekelerin yeni yada eski olmasının hiç bir önemi yok. yeni lekeler sadece daha çabuk geçer .
Eski lekeler ki bunlar 10 - 15 yıllık bile olabilir, hiç önemli değil tedavi biraz daha uzun olur. Ama mutlaka lekeler gidecektir. Bu uzun süre de 30 gündür..
SİS Leke Kremi İçeriği
Krem ilk yapıldığı senelerde solüsyon emülsiyon formunda bir preparattı. (yıl-1920 ) daha sonra kıvamlı bir emülsiyon formatında üretildi. (yıl: 1980) benim üretime katıldığım yıllarda hala kıvamlı emülsiyon formundaydı.daha sonra yeni çıkan ve cildi destekleyen & onaran bitkisel kremlerle şimdiki krem formatına kavuştu. Kremimiz in içinde 3 adet peeling yapıcı (cildi soyucu) madde var. Bu maddelerin miligramları ile oynadığımızda peeling in derinliğini artırmaktayız. Ayrıca 3 adet renk açıcı madde var. Bunlar çok dikkatli bir şekilde tartılmadığı takdirde krem çok kısa sürede bozulmakta özelliğini kaybetmekte ve renk değiştirmektedir.
Renk açıcıların ciltte görev yapabilmeleri için peeling yapıcı maddelerin daha önceden cildi soyarak hazırlaması gerekmektedir.
Bu yüzden leke renkleri açılmadan önce cildin soyulması normal bir süreçtir, bu süreçte normal cildin rengi bir iki ton açılacağından lekeler daha belirgin görünecektir zaten bu iki grup madde birlikte kullanıldığından lekeler dökülmeden önce hafif koyulaşabilirler bu bazı ciltlerde beklenen bir durumdur bu tip ciltler lekeli bölgedeki derinin melaninlerle kalınlaşması sonucu daha duyarsız ve daha dayanıklı dırlar o yüzden inatçı ve dirençli lekeleri olanlarda süreç biraz daha uzun olmaktadır uygulama öncesi yapılan sıcak kompres lekeli bölgeyi yumuşatarak kreme yardımcı olmakta ve süreci kısaltmaktadır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp