Cilt Soyma Maskeleri

Cilt Soyma Maskeleri

Tarihte güzelliğiyle ünlü MIsır Kraliçesi Kleopatra'nın güzelliğinin sırrı cilt soyma işlemiymiş Cilt bakım ürünlerinizi akıllıca seçerseniz, yenilenme avantajlarından sınırsız şekilde faydalanabilirsiniz. Yüzünüzü jojoba tanecikleri ya da mısır özü ve/veya hidroksi asit içeren bir temizleyici ile yıkayarak da soyma etkisi yaratmış olursunuz. Bu işleme, hidroksi asitlerin cildinizde kalmasını sağlayacak bir nemlendirici sürerek devam edebilirsiniz. Cildinize günde bir veya haftada birkaç kez, bir ya da daha çok hidroksi asit içeren bir tedavi ürünü uygulayarak, bir hücre dönüşüm hızı elde edebilirsiniz. Sürecin hemen başlaması ya da hemen sonuç alabilmek için soyma etkili bir cilt bakımı ile başlayabilirsiniz. Cildinizi bir hafta için bile soyma işleminden mahrum bırakırsanız, hücreler hızla birikmeye başlar, cildiniz mat bir görünüme bürünür.

Ayrıca soyma işlemi geçici bir süreliğine de olsa dolaşımı hızlandırır, bu sebeple cildiniz daha parlak görünür. Kanımca cilt, soyma işleminin hemen ardından parıldamaya başlar. Akne problemi olan kişiler, hidroksi asitlerle yapılan kimyasal soyma işlemi sonrasında sadece ince çizgiler ve kırışıklıklarının kaybolmadığını, ayrıca sivilce pürüzlerinin de azaldığını görürler. Bazı araştırmalar, soyma işleminin ayrıca cildin derinliklerindeki kolajen oluşumunu da tetiklediğini gösteriyor. Cilt bakım ürünlerinizi akıllıca seçerseniz, yenilenme avantajlarından sınırsız şekilde faydalanabilirsiniz. Yüzünüzü jojoba tanecikleri ya da mısır özü ve/veya hidroksi asit içeren bir temizleyici ile yıkayarak da soyma etkisi yaratmış olursunuz. Bu işleme, hidroksi asitlerin cildinizde kalmasını sağlayacak bir nemlendirici sürerek devam edebilirsiniz. Cildinize günde bir veya haftada birkaç kez, bir ya da daha çok hidroksi asit içeren bir tedavi ürünü uygulayarak, bir hücre dönüşüm hızı elde edebilirsiniz. Sürecin hemen başlaması ya da hemen sonuç alabilmek için soyma etkili bir cilt bakımı ile başlayabilirsiniz. Cildinizi bir hafta için bile soyma işleminden mahrum bırakırsanız, hücreler hızla birikmeye başlar, cildiniz mat bir görünüme bürünür cilt yumuşatıcılarda çok önemli alırken içindekilerine iyice bakın şu yazdıklarım mutlaka biri olmalı karakafes köklerinden elde edilen allantoin, el kremlerinden tıraş losyonlarına kadar birçok üründe bulunur; çünkü mükemmel bir cilt rahatlatıcıdır. Bir B vitamini türü olan panthenol de etkilidir. Camomile de en iyi bilinen cilt rahatlatıcılardan biridir. Cilt ürünlerinizi seçerken içeriğinde; arnika, meyankökü, aloe vera, zerdeçal, camomile, panthenol ve allantoin gibi maddeler bulunmasına dikkat etmelisiniz.

Soyma, pürüzsüz güzel bir cildin anahtarıdır. Haftada iki kez soyma uygulaması yapmaya çalışın. Bu uygulamayı fazla kaçırmamaya çalışın çünkü fazlası cildinizde tahrişe ve hassaslaşmaya sebebiyet verecektir.
Hassas Ovalama: 1 yumurta sarısını 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ile karıştırın. Eğer isterseniz 1 çay kaşığı su ekleyerek biraz daha yumuşatabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı parmaklarınızla alıp yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak yedirin. Küçük dairesel hareketler yaparak 2-3 dakika masaj yapmaya devam edin. Ilık su ile durulayın ve tonik ile nemlendirici kullanarak bakımınıza devam edin. Bu soyma orta derecede ve pütürlü olmayan bir karışımdır.
Yaşı Geçkin Ciltler için Şekerli Ovalama: 1 yemek kaşığı şeker ile 1 yemek kaşığı bitkisel yağı karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza 2-3 dakika masaj yaparak yedirin. Fazlalık yağı, ılık su ve el havlusu ile durulayın. Arkasından, tonik ve nemlendirici kullanarak bakımınıza devam edin.
Akneler için Mısır Unu Ovalaması: 1 yemek kaşığı iri taneli mısır unu ile 1 yumurta akını karıştırın; koyu bir macun elde etmek için gerekirse birazda ılık su ekleyin. Karışımı yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak yedirin. Kuruması için 5 - 10 dakika beklemesine izin verin. Ilık su ve el havlusu ile durulayın. Arkasından, tonik ve nemlendirici kullanarak bakımınıza devam edin

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp