Cinsel Gücü Artırma (ŞİATSU)

Cinsel Gücü Artırma (ŞİATSU) :

Nasıl yediğiniz yemeği iyice sindirebilmeniz, yemeğinizi rahat, sakin bir ortamda yemiş olmanıza bağlıysa cinsellikten haz almanız da kendinizi gerginliklerden kurtarıp gevşetebilmenize bağlıdır; ya da haz kendinizi gevşetebildiğiniz oranda gerçekleşir. Kuşkusuz bir birliktelik içinde olan her kadın ve erkeğin yaşamında ruhsal ya da bedensel sorunlarla karşılaştıkları zamanlar olur. İşte böyle zamanlar eşlerin birbirlerinin yardımına ve birbirlerini yüreklendirmelerine en çok ihtiyaç duydukları zamanlardır. Bu gibi durumlarda eşler birbirlerine şiatsu yaparlarsa güçlükleri yenmek ve güçlerini ve sağlıklarını kazanmak için olağanüstü güzel bir şey yapmış olurlar. Nedeni ne olursa olsun bedendeki kaslar gerginse, esnekliğini yitirmişse cinsel duyarlık azalır. Özellikle belin, kaba etlerin ve bacakların güçlendirilmesi ve bedenin bu bölümlerinin esnekliğinin uygun egzersizlerle korunması cinsel sağlık için gereklidir. Yaşlılığın bacaklarda başladığını hep söylerler. Bacakların gücü azalınca cinsel güç de azalır. Şiatsu kasları güçlendirmeye yardımcı olur. Medulla oblangata'ya, boynun ön yanma (tiroid salgı bezi için), böbreklere (böbrek üstü salgı bezi için) gerektiği gibi salgı yapmaları amacıyla düzenli şiatsu yapmayı ihmal etmemelisiniz. Erkeklerde cinsel güçsüzlük ve kadınlarda cin sel soğukluk eşler arasındaki cinsel ilişkinin bozulmasına yol açar. Şiatsu bir yandan bedensel, bir yandan da ruhsal sorunların çözümüne hem doğru dan hem dolaylı olarak yardımcı olur. Erkekteki cinsel güçsüzlüğün nedeni çok kez ruhsal ya da bedensel yorgunluk ve gerginliktir. Beslenme yeter sizliğinden de kaynaklanmış olabilir. Kendini aşağı görme gibi ruhsal etkenler de bunlara eklenmiş ola bilir. Orta yaşı aşmış olan erkeklerde bedensel güçle birlikte cinsel güç de azalır. Ama son yıllarda cin sel güçsüzlüğün özellikle gençlerde çoğaldığı gözlemlenmiştir. Elbette bu durumu bedensel sorunlara bağlamak mümkün değildir. Neden, stres ve zihinsel yorgunluktur. Kadınlarda cinsel organlardaki anormalliklerden kaynaklanan cinsel soğukluk durumlarının dışındakilerin hemen hemen hep sinin nedeni ruhsal ve zihinseldir. Yalnız bu, sorunun her zaman kadında olduğu anlamına gelmez. Erkeğin duyarsız, anlayışsız ve bilgisiz olma sı, erken boşalması da kadındaki cinsel sorun nedeni olabilir. iki tarafın karşılıklı haz alıp vermedikleri cinsellik özden yoksun, anlamsız bir şeydir. Düzenli uygulamayla eşler birbirlerinin az duyarlı olduğu. gerilim yüzünden duyarsız olan yerlerini keşfedebilir, bedenin asıl anahtar bölgelerindeki duyarlılığı uyarmanın ve güçlendirmenin yanında, bir yandan da birbirlerine şiatsu yaparak cinsellikten haz almaya imkan ve ren gerilimsiz ve sevgi dolu bir ortamı da yaratmış olurlar (Prostat sorunları bölümüne de bakın.

1- Arkadaşınızın yüz üstü yatmasını sağlayın. Sırtın alt bölümündeki beş noktaya çok kuvvetli olarak bastırın.

2- Sonra arkadaşınızın kaba etlerindeki üç sıra noktaya iki başparmağınızla bastırın. Daha sonra üst üste bindirdiğiniz başparmaklarınızla Nami koshi noktasına (sayfa 29) bastırın.

3- Orta sırada, en alttaki kuyruksokumu üzerindeki noktaya yavaş yavaş basıncı artırarak yukarı doğru bastırın.

4- Kıçın bacaklarla birleştiği yerdeki iki noktaya yukarı doğru yoğurarak ve ovarak bastırın

5- İki elinizle arkadaşınızın kalça kemiklerini aşağıdan dolanarak ellerinizle kavrayın ve üç parmakla yukarı doğru yavaş yavaş yoğarak bir basınç uygulayın. Sırayla bir bir yana, bir öteki yana bastırın.

6- Ayak parmaklarının ayakla birleştiği yer deki noktalara hem üstten hem alttan bastırın. Sonra hafifçe ileri doğru çekerek titretin. Daha sonra üst üste bindirdiğiniz başparmaklarınızla taban kemerinin ortasındaki noktaya bastırın.

7- Arkadaşınızı sırt üstü çevirin. Karnın alt bölümündeki üçten on'a kadar olan noktalara avuç içi basıncı yapın. Aşağıdaki pubis kemiğinin (çatık kemiği) üzerindeki en aşağıdaki noktaya daha büyük bir önem vererek bastırın.

8- Kasıktaki iki sıra noktaya avuç içi basıncı yapın.

9- Apış arasındaki ilk beş noktaya üst üste bindirdiğiniz başparmaklarınızla bastırın.

10- Kadınlar için: Göğüsleri parmağınızla öteki parmaklananız arasına alarak içeri doğru iyice bastırın, Sonra meme uçlarını başparmağımız ve işaret parmağınızla tutup hafifçe ileri doğru çekin. Erkekler için: Parmaklarınıza avucunuzu yuvarlaklaştırarak erbezi torbaların avucunuzun içi ne alın ve başparmağınızla penisin köküne hafif hafif bastırın.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp