Yüzdeki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer

Yüzdeki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer :

Cildiye yani dermatoloji uzmaninin gormesi yararli olur. Sadece kozmetik kaygilarsa cerrahi olarak belki lokal aneztezi ile alinir. Bunlar lipom diye tabir edilir ve iyi huylu yag hucreleri birikimleridir.

Kan yaglari kontrol edilebilir ancak cogu kez normaldir. Bunlari lipom diye adlandirsak da goren hekim en dogru karari verecektir.

Yüzümüz türlü sorunlar yaşadığımız bir bölge. Cildin gerek güneş ışınlarından gerekse kullanılan makyaj malzemelerinden etkilenmesiyle birlikte meydana gelen istenmeyen durumlar söz konusu olabiliyor.

Yüzdeli beyaz yağ bezeleri de bunlardan biridir. Kimi insanın bünyesi bu yağ bezelerinin oluşumunu tetiklerken, kimi insanın da kullandığı yüz kremi veya makjay malzemeleri; fondoten, pata krem, allık gibi ürünler buna neden olabilmektedir.

Bu yağ bezelerinden lazer yardımıyla kurtulmak mümkündür. Yağ bezeleri asla sıkılmamalıdır. Sivilcelerden daha tehlikeli olan yağ bezeleri, göz altında yani göz çevresinde meydana gelmişse, asla ve asla ellenmemeli mutlaka cildiye doktoruna gösterilmelidir.

Bu bezelerin oluşumunun nedenleri araştırılmalı, tekrar oluşmaları engellenmelidir.

Akis takdirde, bu bezeler alındığında tekrar çıkabilir. Çoğu zaman bu yağ bezelerinin meydana gelme nedenleri, cildin aşırı terlemesi de olabilir.

Bu bezelerin oluşumunu engellemek için alabileceğiniz bazı önlemler şu şekildedir;

Cildin her zaman kuru ve temiz tutulması gerekir.

Kullanılan makyaj malzemelerinin ucuz, kalitesiz ürünlerden oluşmaması gerekir.

Makyaj malzemelerini kullanırken, fırçalar ve yardımcı yan ürünlerin hijyenine önem verilmelidir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp