Göz Kenarlarındaki Yağ Bezeleri

Göz Kenarlarındaki Yağ Bezeleri :

Göz altı bölgesinde sıkça görülen yağ bezeleri hem erkek hem de kadınların estetik açıdan görünümünü önemli ölçüde etkilemektedir.

Söz konusu yağ bezelerinin oluşumunda anne ve babadan geçen genlerin etkisi büyük olsa da kalitesiz yaşam süren kişilerde ve kan yağı, kolesterol, trigliserid sorunu olan kişilerde yüzde ve göz altında yağ bezeleri daha yaygın olarak görülmektedir.

Gözaltındaki yağ bezelerinin sebebi damarların yağlanması sebebiyle hücrelere yeterli miktarda taze kanın ulaşmamasından kaynaklanır.

Yağ Bezeleri Nasıl Geçer

Gözaltı yağ bezelerinin giderilmesi için et, peynir yememek, siyah çay ve kahve içmemek gerekir.

Uykusuzluk, ağlama, yorgunluk gibi sebeplerle gözün alt tarafında ufak şişlikler biçiminde cepler oluşur.
Yüzdeki Yağ Bezesi Tedavisi için ameliyat son derece gereksizdir. Tabi büyük boyutta bir yağ bezesi varsa o durum müstesna olmak kaydıyla..

Gözaltı yağ bezelerinin tedavisi için; Her akşam ceviz büyüklüğünde bir patatesi havanda ezerek lapa haline getirin. Bu lapayı bir tülbentin arasına koyarak sorunlu bölgenin üstüne bırakın. Sonra bu bölgeyi papatya çayı ile yıkayın.

Bunun dışında muhakkak 25 yaşından itibaren göz çevresi için krem kullanmak gerekir ..bunun yanısıra doğal bakım önerimiz ise; göz çevresi için avakado ve buğday yağı kullanmakdır.. bu karışımı dıştan içe doğru hareketlerle ve çok nazik bir şekilde göz çevrenize sürmelisiniz .

Rezene yağı da gözaltı yağ bezelerine iyi gelmektedir.

Yüzdeki Yağ Bezelerine Bitkisel Tedavi ve Çözüm

1 adet salatalık suyu,
1 adet yumurta akı,
1 tatlı kaşığı krema.

Yumurta akı köpürene dek iyice çırpılıp içine salatalık suyu ve krema da eklendikten sonra bu karışım temiz cilde sürülür ve 20 dakika bekletilir ve suyla yıkanır. Haftada bir defa yapılmalı ve tekrarlanmalıdır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp