Mide Tümörü Belirtileri

Mide Tümörü Belirtileri

" Mide tümörü belirtileri hakkında bilgiler. "

Mide tümörü belirtileri hakkında bilgiler bu makalede yer almaktadır. Mide tümörü belirtileri ile ilgili tüm açıklamaları bu makalede inceleyebilirsiniz...

MİDE TÜMÖRÜ BELİRTİLERİ

Süt ve antiasitler geçmeyen üst ve orta 'karın bölgesi rahatsızlıkları. Siyah, katranımsı büyük ab-dest, kan kusmak, yemek sonrası kusmaları, kilo kaybı, kansızlık, yemek sonraları gerilme ve normal doygunluk hissi.

ACİL DURUM BELİRTİLERİ

Şok: Soğuk ve sert, pürüzlü cilt bayılma fazla kan kaybı işaretidirler. Mide tümörlerinin çoğu habistir. Genelde 50-70 arasındaki erkeklerde kadınlara oranla iki kat fazladır. 40 yaşın altında pek görülmez. Bu tümörlerin ancak % 10'u selimdir. Habis tümörler gibi bunların da erken belirtileri abdestteki mikroskobik kanamalardır ve ancak laboratuvar testleriyle belli olur. Habis tümörlerin sebebi belli değildir. Kalıtımsal faktör rolü vardır. Yakın akrabalarda bu hastalık olan kişilerde diğerlerine gör 2-4 kat daha fazladır. Bazı ülkelerde, örneğin Japonya'da, mide kanserine çok sık rastlanmaktadır. Fakat ABD'-ye göç etmiş Japonların çocuklarında bu kansere çok daha seyrek rastlanmaktadır. Bu bulgu da beslenmenin rolünün önemli olduğukanısını uyandırmaktadır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp