İbrahim Saraçoğlu Prostat Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu Prostat Tedavisi :

Prostat Tedavisinde Şifalı Bitkiler Nelerdir?
Erkeklerin ileri yaşlarda korkulu rüyası prostat hastalığı tedavisinde şifalı bitkiler:

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu prostat kürü, prostatit tedavisi formülü.. İyi huylu prostat büyümesi için brokoli kürünü öneren Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu brokoli kürünün, şikayetin devam süresine göre, iki farklı şekilde kullanılabileceğini belirtiyor.

İyi huylu prostat büyümesi ve prostatit kürü (şikayet 1-2 yıldır sürüyorsa)
1 litre kadar kaynamakta olan suyun içerisine 250 gram brokoli atın. Kısık ateşte brokoliyi 5 dakika boyunca haşlayın. Ilıdıktan sonra süzün. Bu prostat kürünün 1/3′ünü sabah, 1/3′ünü öğlen ve kalan 1/3′lük miktarını da akşam aç karnına için. Brokoli kürünü içtikten sonraki ilk 20 dakika su dışında hiçbir şey yiyip içmeyin.

Eğer çalıştığınız için öğlenleri evde olamıyorsanız prostat kürünün yarısını sabah, diğer yarısını da akşam aç karnına için (akşam içilecek kürü buzdolabında saklayabilirsiniz). Bu durumda 1 günlük kürü 1 litre su ile hazırlamak yerine yarım litre suyla hazırlasanız da olur.İyi huylu prostat kürü şöyle uygulanacaktır: 7 gün uygula, 3 gün ara ver, 7 gün uygula, 3 gün ara ver, 7 gün daha uygula ve bitir. Yani, verilen araları saymazsak prostat kürü toplam 21 gün içilmiş olacaktır.

İlerleyen zamanlarda hastalık nüksederse aynı kür bu sefer 15 gün boyunca uygulanır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu haşlanan brokolileri öğünlerde salataların içerisinde tüketebileceğinizi söylüyor. Ancak haşlanan brokoliyi yemek, kürün uygulanışı açısından şart değildir, asıl önemli olan süzülen suyun içilmesidir.

İyi huylu prostat büyümesi ve prostatit kürü (şikayet 2 yıldan fazla sürüyorsa)
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu durumda olan kişiler için de yukarıdaki brokoli kürü kullanımını tavsiye ediyor. Fakat bu sefer prostat kürü 21 gün değil, 45 gün uygulanacaktır (her 7 günde bir 3 günlük aralar verilecek ve 45 güne aralar dahil değildir). Ayrıca hastalık ileride nüksederse brokoli kürü 15 gün süresince uygulanır.

-10 gr hazenbel, 10 gr kereviz yaprağı ya da tohumu ayrı ayrı birer litre su ile 10 dakika kaynatılır. 30 dakika demlendirilerek, sabah akşam tok karnına birer su bardağı ayrı ayrı içilir. Bu terkiplerin içilmesine Bir ay süre iledevam edilmelidir.

- 250 gr brokoli bir litre su ile 4 dakika kaynatılır. Günde bir kaç bardak içilir.

- 8 litre kaynar suyun içine 500 gr sarı kantaron konularak 40 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Buzdolabında saklanan karışımdan sabah, öğle, akşam yemeklerden 1 saat önce 1er bardak içilir.

- At kestanesi, tam açılmamış servi kozalağı, mazı yaprağı, ardıç tohumu, ökse yaprağı, ayrık kökü ve maydanoz gibi bitkilerin çayları günde 3-4 bardak içilir.

- Kenevir, kereviz tohumu ile birlikte kaynatıldıktan sonra balla tatlandırılarak macun yapılıp yemeye devam edilir.

- Isırgan otu prostat büyümesinden kaynaklanan idrar zorluğunu rahatlatır.

- Bir su bardağı kaynar suya, 10 gr funda konulur. 10 dakika bekletildikten sonra günde 2-3 bardak içilir.

- Maydanoz kaynatılarak suyundan günde 3 su bardağı içilir.

- Prostat iltihabı için her gece 1 litre suda 1-2 soğan sabaha kadar bekletilerek, sabahları aç karna içilir.

Yorumlar

 • Nur***** Cey***
  4 yıl önce
  sık idrara çıkma,yıllardır var , doktora gittim. sinirsel denildi.tahllil sonucu: PSA:0,779 PSA[SERBEST}:0,2 MESANE OPTİMAL DOLULUKTA DEĞİLDİR . PROSTAT VOLÜMÜ:17CC ÖLÇÜLMÜŞTÜR. ÖNERİZİ İSTİRHAM EDİYORUM.
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Detaylı görüşülmesi gereken bir sorun bu, sorulması gereken bir kaç soru olacak. Bu sebeple size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası verirseniz hemen irtibata geçeceğiz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Ali* Bay**
  4 yıl önce
  bende iyi huylu prostat var.5-6 yıldır.En son Total PSA 1,48 çıktı.Şikayetlerim:Özellikle soğuk havalarda sık idrara çıkma. Boşalmamış hissi.{24 yıl önce çt kapak mitra+at kapağım değişti)Coumadin 5 mg kullanıym.
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Prostat belirli bir yaştan sonra olan değil, doğuştan itibaren tüm erkeklerde bulunan bir organdır. Belirli bir yaştan sonra prostat hormonlardaki değişimin de etkisi ile yavaş yavaş büyümeye başlar; bu büyüme tamamen fizyolojiktir.Bu set prostat bezinin küçülmesine 2-3 ay kadar sürede yardımcı olacaktır . Tedavi ile ilgili izlediğim yol için linke tıklayabilirsiniz. Geçmiş olsun. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Dur** Als**
  4 yıl önce
  hep iyi huylu prostattan bahsedilmiş babamınki kötü huylu çıktı ayın 4 ameliyat olacak sizce kötü huylu prostatı ameliyat etmek dogrumu yüzde yüz geçermi bu hastalık ve bize önereceginiz bitkisel kür varmı
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Prostat rahatsızlığı için önerdiğimiz setimizi incelemek için linkimizi tıklayınız.Yada daha detaylı bilgi için bilgi hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Bilgi hattı:0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp