Başak Burcu Sosyalite

Başak Burcu Sosyalite :

Yitik Gezegenin Çocukları Başak insanları çocuklarına aşırı derecede düşkündür. En basit hastalıklarında bile çocuklarını hastane hastane dolaştırır, her duydukları iyi doktora muayene ettirirler.Başakların çoğunun evliliği de, kağıt üzerinde de olsa çocuklarına kıyamadıkları için devam eder.

İkizler gezegeni Merkür, Başakların da gezegeni kabul edilir, herhalde gezegen kıtlığından... Ne Merkür'ün hızı var Başaklarda, ne yolculuk meyli, ne eğlenme arzusu, ne iletişim gücü, ne 'çat orada çat burada' aceleciliği, ne de cıva gibi ele avuca sığmaz kayganlığı... Muhakeme gücü yüksek, doğru; hitabet gücü yüksek, doğru. Ancak ikizler gibi aklı bir karış havada değil ...

Öyleyse Başakların başka bir gezegeni mi var? Yunan mitolojisi adına VULKAN diyor: "Parlak zekaya sahip topal tanrı"Başak insanlarının beyinlerindeki akıl hücreleri aynı zamanda birer bilgi saklama deposudur, tıpkıkütüphaneleri gibi. Hafızaları çok güçlüdür. Onlar unutmazlar; ne okuduklarını, ne öğrendiklerini, ne iyilikleri, ne de kötülükleri...

Ayrıca Batı astronomisinde Gü-noş'le Merkür arasında iki kez gözlemlenen fakat daha sonra görülemeyen bir gezegene "Gökgürültüsü Gezegeni" adı verilmiştir. Bu tanım Başak insanlarına daha uygun. Gerçekten parlak bir zekaya, daha doğrusu muhteşem bir akıl ve mantık gücüne sahip Başak insanları; aynı zamanda da aksak yürü-yüşlü. Sinirlendikleri zaman da ses tonları gök gürültüsüne dönüşür; hem sertleşir, hem de anlaşılmaz hale gelir.

Ya üçüncüsü? Hun - Karaçay Türklerine göre Başak insanlarının yönetici gezegeni ANMAT: "Akıllı insanlar gezegeni". Güneş çevresindeki yörüngesini dolanım süresi 650 yıl kabul edildiğine göre, yörüngesi Plüton'dan daha dışta. Vulkan'la Anmataynı gezegen mi? Plüton'un yörüngesine benzer, hatta daha dolambaçlı bir yörüngesi varsa niçin olmasın. Çok uzun zamandır görünmemesinin sebebi belki de bu. Belki de sekiz ölçü görünüp, dört ölçü görünmeyen Demeter'in kızı o.Şu gezegen ortaya çıksa da Başak insanları Merkür'ün hızıyla toprağın tutuculuğu ikileminden, dolayısıyla gerilimden kurtulup rahat yaşayabilseler.

Yönetici gezegeninizden dolayı hep bilgiyi ararlar. Zekalarını kendilerine yardımcı olan bir hizmetçi gibi görürler. Bu nedenle Başak burcunu tanımlayan sözcük 'İncelerim “ dir. Başak'lar çalışkan ve pratik insanlar olup, yaşamlarındaki en önemli konu İş'tir. Güvendikleri kişilere yardım etmeyi sevmelerine rağmen, inanmadıkları ve tembel olduklarını bildikleri kişilere karşı soğuk davranırlar. Yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar.

Onların dinlenme biçimi bile başkalarına yorucu gelebilir. Başak'ların yaşamda ayrıntılar arasında boğulma riskleri hep vardır. Böyle anlarda bile, kendi yöntemleri ile yaptıkları işlerde gelişigüzel şeyler bulunabileceğini kabul etmezler. Başaklar, genellikle kendilerini hiç kimseye kullandırtmazlar, sınırlarını belirleyerek 'hayır' demesini bilirler. Tutumlulukları bazen pintilik derecesindedir. İçli-dışlı olmayı sevmedikleri için, soğuk ve mesafeli bir görünüşleri vardır. devamını oku

Başak Burcu ve Aşk Hayatı

Başak burcunun üyeleri iyi konuşma yeteneğine sahip insanları sever. Başak iletişim kurmayı, etrafında zeki, entellektüel ve sakin insanların olmasını ister. İlerleyebilecek bir beraberliğin temelini atabilmek için, Başak ile sakin ve kaliteli bir yerde buluşmayı tercih etmek gerekir. Başak'ın seçiciliğini göz önüne alarak, sağlıklı yiyeceklerin, sessiz, sakin ve romantik bir müziğin olduğu bir restaurant oldukça uygundur. Başak oldukça ilginç ve her konuyu rahatlıkla tartışabilecek, özellikle entellektüel alış-verişlere çok yatkın bir insandır.

Fakat daha ilk günlerden gizli, mahrem konuların konuşulmasından, sırların paylaşılmasından, problemlerin ortaya dökülmesinden hoşlanmaz. Birliktelikde Başak'ın ilk günden itibaren takdir etmesi ya da yüceltmesi mümkün değildir. Eleştiriye yatkın olan yapısı, ancak gerçeklerden emin olduktan, ölçüp biçtikten ve sıkı bir değerlendirmeden geçirdikten sonra tatmin olabilir. Ancak Başak kendisinden her hangi bir fikir ya da tavsiye istenirse, konu hakkında bütün bildiklerini tüm açıklığıyla paylaşır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp