Ahmet Maranki Çörek Otu Yağı

Ahmet Maranki Çörek Otu Yağı : Prof. Dr. Ahmet Maranki, vücudumuz yağ asitlerine zaman zaman ihtiyaç duyduğunu söyledi ve şöyle devam etti. Yağ asitlerini vücudumuz üretemediği için bu ihtiyaçlarımızı çeşitli besinlerden karşılamalıyız. Çörek otu bunun için en uygun besin kaynağıdır. Çörek otunun yağ asitlerini karşıladığı gibi, içerisinde bulundurduğu nigellon ve alfa pinen gibi eterli yağlar sayesinde solunum yollarımızı açar.

Kramp ağrısı çekenler, her gün vücudunun çeşitli yerlerine kramp girenler, çörek otu ile kramplarına son verebilirler. Düzenli olarak kullanılırsa, kan şekerini dengeler ve düşürür. Öksürükte bitkisel tedavi olarak da çörek otu önerilmektedir. Prof. Dr. Ahmet Maranki çörek otunun hastalıklara karşı çok faydası olduğunu söyledi.

Çörek otu içerisinde bulundurduğu vitaminler sayesinde enzimlerin üretilmesinde çok etkili bir rol oynar. Kalp hastalıkları tansiyon problemleri olan insanlar, bu hastalıklarla savaşırken çörek otunu kullanarak bu problemlerini yok edebilirler. Çörek otunun içinde bulunan a, e, c, b1, b2, ve b6 vitaminleri vücutta çok etkili rol oynar. Bu vitaminler sayesinde antioksitlere karşı vücudun savunma sisteminde adeta bir kalkan görevi görerek zehirli maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Çörek otunun mikroplara karşı ve virüslere karşı vücudu koruyan özelliği vardır. Kan şekerinizi dengeler ve düşürür, damar hastalıklarının oluşmasını engeller. Hazımsızlık problemi çekenlerin hazmını kolaylaştırır. Yaraların daha hızlı bir şekilde iyileşmesini ve yenilenmesini sağlar. Alerjik hastalıklara karşı korur, hormon sisteminizi ve ruh halinizi destekleyerek, ruh sağlığınızı daha iyi bir hale getirebilir. Çörek otunu kullanırken kuruttuğumuz tohumları suda kaynattıktan sonra yağını çıkarırız. Çörek otu yağı olarak çeşitli aktarlardan bu yağı temin edebilirsiniz. Çörek otu bunun yanı sıra saç problemi olanlar, saçları dökülenler ve kepek problemi çekenler içinde tavsiye edilmektedir. Diyet yapmak için, diyet programlarına hazırlananların diyet listelerine çörek otunu dahil ederek çörek otu ile zayıflayabilirler.

Yorumlar

 • Mus**** Çe***
  2 yıl önce
  Çörek otu yağının kullanım şeklini öğrene bilirmiyim ?
  • Şifalı Bitkilerim
   2 yıl önce
   Daha hızlı bilgi almak için telefon numaranızı bu ekrana yazın lütfen.. Konuyla ilgili uzman birim size dönüş yapacaktır. Bilgi Hattı :0224 234 56 78

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp