Ametist Taşı Fiyatı

Ametist Taşı Fiyatı : Ametist taşı değerli doğal taşların arasında yer alır. İlk çıkarıldığı dönemlerde yakut ve safir gibi oldukça pahalı olan Ametist taşı daha sonra büyük damarların bulunması ile beraber değerini kaybetmiştir. Ülkemizde ametist tek yerden çıkarılmaktadır.

Ametist Taşı Fiyatı

Ametist taşı işlenmiş olup olmadığına göre değişmektedir. İşlenmiş olan ametist taşları çok pahalıdır. Genellikle gram olarak ve yurt dışındaki kaynaklardan getirilmektedir. Genelde işlenmiş olarak satılan ametist taşlarının fiyatları 10-15Tl'den başlayıp 400-500Tl'leri bulmaktadır. Bunun yanında fiyatı gramına göre de farklılık gösterebilmektedir.

PSİKOLOJİK ETKİLERİ:


Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir.

Kişiyi rahatsız eden takınaklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor ya da çok açık renkli olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir.

Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz.

Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Ancak ciddi bir kişilik bozukluğuna sahip insanlar bu enerjiyle uyuşamayarak, onu rahatsız edici bulabilir.

Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir ve kalbi korur.

FİZİKSEL ETKİLERİ:


Göz hastalıklarına, alerjiye, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.

Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.

Unsuru: Hava
Çakra: Taç, Timüs bezi, Üçüncü göz

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp