Rüyada Bir Yere Gittiğini Görmek

Rüyada Bir Yere Gittiğini Görmek : Rüyada Bir Yere Gitmek Ne Anlama Gelir ?: Bir yerden baska bir tarafa yolculuk etmek üzere yola çiktigini görenin muradi hasil olur. Bulundugu yerden , daha kötü bir yere gittigini görenin isleri bozulur.Cabir ül Magribi ye göre, Rüyasinda bindigi araç iyi ve erzaki bol oldugu halde yolculuga çiktigini görmek, isinin intizam içinde geçecegine ve arzularina kavusacagina delalet eder.

Ebu Salt El Vaiz e göre, rüyada yol, üç seyle tabir olunur. Bir yerden baska bir yere geçmek, bir halden baska hale geçmek, veya yolculuk etmek. Bir hasta, rüyasinda yolculuga çiktigini görse, ölür. Yol erzakini hazirlamakta oldugunu gören, hayir isler. Rüyada en iyi yolculuk kiblenin bulundugu yöne yapilan yolculuktur.

Bazi tabircilere göre, rüyada yolcu oldugunu görmek, dindar bir kimse için mevki sahibi olmak ve kederden kurtulmaktir.Bir baska rivayete görede: Rüyada yolculuga çikmak halkin ahlakim meydana çikarmagaisarettir. Rüyada uzak bir yolculuga çiktigini gören kimse bir halden diger bir hale intikal eder.Rüyada yolculuga çikmak, arsa ölçmektir.

Bundan dolayi yolculuga çiktigini gören kimse, arsa ölçer. Bazen de rüyada görülen yolculuk uyanikken yolculuk yapmaga, yolculuktan dönmek ise günahlardan tövbe etmeye isarettir.Yolculuktan dönmek, isin bitmesine ve istegin yerine gelmesine isarettir. Bir kimsenin yaya olarak yolculuga çiktigini görmesi, üzerinde çokça birikecek borca isarettir. Hastanin uzak bir yola yolculuk ettigini veya bir evden tanimadigi bir eve gittigim görmesi, onun ölümüne isarettir.Güzel bir yolculuk, Kar etmek demektir. Kötü bir yolculuk ise, zarar edeceğiniz anlamındadır.

Yorumlar

  • Gam** Sah**
    4 yıl önce
    Kendimi bir evde buluyorum ve hiç tanımadığım bir adamın yatağındayim bana sahip olmak istiyor ve buna hakki varmış gibi bir durum sergiliyor. Elimde telefon arkadaşımdan gelen mesajı cevaplamak ona işaret vermek istiyorum ama olmuyor neyseki en son bi kadin beni kurtarıyor ama o kadar cok icten dua ediyorum ki içim gidiyor. Tabi adam peşimi birakmiyor camurlu bi yoldayim adamin arkamda oldugunu biliyorum, beni takip ediyor buna ragmen yavas yavas, bikkin, nefret, korku ve pes etmis bir bicimde yürüyorum zaten artık boguluyor gibi oldum ve uyandim. Nedir bu ruyanin anlami lütfen yardımcı olursanız cok sevinirim

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp