Hamileliği Önleme

Hamileliği Önleme :

Hamile kalmayı önlemek için aşağıdaki metotlara başvurulabilir:

Metot: 1 - Emin süre içinde cinsi münasebette bulunmamak:

Bu çareye başvurmak için, kadının aybaşı kanamalarının çok düzenli olması şarttır. Böyle kadınlar, aybaşı kanamasından önceki 7 ve kanamanın kesilmesini takip eden 3 gün içinde hamile kalmazlar.

Metot: 2 - Meni gelmeden çekilmek: Koca, cinsi münasebet sırasında menisi gelmeden çekilerek, bel suyunu dışarı akıtır.

Metot: 3 - Vajinaya sirkeye batırılmış küçük bir parça sünger koymak: Cinsi münasebetten önce, kadın vajinasının içine sirkeye batırılmış çük bir parça sünger koyar. Cinsi münasebetten sonra çıkar.

Metot: 4 - Erkeğin prezervatif (kaput) kullanması: Erkek, cinsi münasebetten önce penisine kaput geçirir.

Metot: 5 - Cinsi münasebetten sonra, kadının lavaj yapması: Kadın, cinsi münasebetten hemen sonra, vajinasını ılık sabunlu su ile } -kar.

Metot: 6 - Kadının, kimyasal maddelerden yapılmış kullanması: Kadın, cinsi münasebetten önce, vajinasına koruyucu nitelikteki hazır satılan fitillerden koyar.

Metot: 7 - Rahim kapağı kullanmak: Kadın, rahim kapağı koydurtur. Ancak, bu işlemin uzman biri tarafından yapılması gerekir.

Metot: 8 - Rahimde bir yıl süreyle kalacak araç koydurmak: Kadın, rahmine bir yıl süreyle kalacak araç koydurtur.

Metot: 9 - Doğum kontrolü hapı kullanmak: Kadın, doğum kontrolü hapı kullanır.

Metot: 10 - Kısırlaştırmak: Bu çareye. ancak doğumun kadın için çok tehlikeli olduğu tespit edildiğinde başvurulur. Bu metotların dışında, kadın aşağıdaki reçeteler de uygulayabilir:

• Saf limonsusuna batırılan bir parça pamuk, cinsi münasebetten önce rahme konur. Cinsi münasebetten hemen sonra çıkarılır.

• 1 avuç kavak yaprağı, ezilerek suyu çıkarılır. Bu suya batırılan bir parça pamuk, cinsi münasebetten önce rahme konur. Cinsi münasebetten sonra çıkarılır.

• 2 çorba kaşığı lahana tohumu ile 1 çorba kaşığı lahana çiçeği iyice dövülüp, toz haline getirilir. Bir çay bardağı kaynak suya; 1 kahve kaşığı kuru nane konur. 10 dakika beklendikten sonra önceki karışıma azar azar dökülerek hamur yapılır. Elde yuvarlayarak fitil şekline getirilir. Cinsi münasebetten önce rahme konur. Cinsi münasebetten hemen sonra çıkarılır.

Dikkat! Yukarıda açıklanan metot veya reçeteler uygulanırken; kadının rahim temizliğine son derece dikkat etmesi gerekir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp