Semizotu Fiyatları

Semizotu fiyatları; belirlenmiş piyasalarda pek fazla fiyat yüksekliği olmayan tohumlardandır. Detaylı bilgiler makalemizde yer almaktadır.


Sebze Tohumları : Semizotu Tohumları
Ürün Adı : Asgen Green Semiz Otu(5 gram)
Fiyat : 3,21 TL
İndirimli : 3,18 TL

1-Tohumları çimlendirmeden önce bir müddet suda bekletiniz.Suda beklemeye aldığınız tohumları çıkarıp nemli bir bez veya pamuk içerisinde yerleştiriniz.Pamuk veya bezin nemli olmasına dikkat ediniz.Tohum çatlaması oluştuktan sonra çıkan çıkan filize zarar vermeden dikmek istediğiniz yere dikiniz.Periyodik olarak sulama yapabilrsiniz.

2- Tohumları çimlendirmeden önce bir müddet suda bekletiniz.Suda beklmeye aldığınız tohumları çıkarıp topraga bırakınız(saksıda yapıyorsanız saksıyı normal toprak seviyesinin yüzde 90 kadar elenmiş tercihen kırmızı toprakla doldurunuz ve toprağın üzerine bırakınız) .Daha sonra üzerine ince bir torf atınız ve nemlendiriniz.(Tohumları hareket ettirmeden bir miktar su veriniz).Nemlendirme işleminde sisleme yönteminide kullanabilirsiniz.Sislendirme için evde bulunan herhangi boş bir camsil temizleyicisini iyi bir şekilde temizleyerek veya hazır fısfıs kullanabilirsiniz.Daha sonra şeffaf bir strech film ile çekiniz böylece sera etkisi yaratarak çimlendirmeyi hızlandırın.Hergün nemini kontrol edin ve fısfısla nemlendirmeye devam edin.Bekleme süreniz tohuma çeşidine göre değişecektir.Bekleme boyunca nemlendirmeye devam ediniz.

Sebze Tohumları : Semizotu Tohumları
Ürün Adı : Arzuman Semiz Otu Tohumu (10 gram)
Fiyat : 4,07 TL
İndirimli : 4,02 TL

Ekim Derinliği :

0,2 - 0,5 cm.

Sıra Üzeri Ekim Mesafesi :

30 - 40 cm.

Sıra Arası Ekim Mesafesi :

35 - 45 cm.

Tahmini Çimlenme Günü :

8 -10 Gün

Olgunlaşma günü ortalama 20-25 gündür. Hasat peryodu sezon boyudur.Ekim zamanı İlkbahar, Yaz ve Sonbahar içindeki aylar tavsiye edilir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp