Papatyanın Saklanması

Papatyanın Saklanması :


- Egzamanın neden olduğu kaşıntı ve yanmaları alır,
- Basur memelerinde ağrı kesici olarak kullanılır
- Cildi sıkılaştırır, muhteşem bir parlaklık kazandırır
- Gergin saç derisini de sakinleştiren bir sabun.
- Boyalı saçlarda boyanın çıkarılmasında yardımcı olur.
- saçın doğal renginin tekrar kazanılmasına yardımcı olur.
- Yumuşatıcı, gözenekleri açıcı, iyileştirici özelliklere sahiptir. -
- İltihap Giderir
- Bebeklerin hassas ciltlerinde oluşan pişiklerin önlenmesinde, pruritusta ve alerjik ciltlerin tedavisinde yardımcı olur.
- Hazırlanacak sabunun köpüğü, gözkapağı iltihaplarında, kaşıntılı ve akıntılı deri döküntülerinde ayrıca yaraların yıkanmasında kullanılır.
- Cilt parlaklığı içinse sabunladıktan bir iki dakika sonra durulanın. Vücudunuz muhteşem bir parlaklık kazanacaktır.

Ürünlerimiz Sağlık Bakanlığı onaylı olup tamamen bitkisel hammaddeler kullanılarak üretilmektedir.Sabunlarımız tamamen geleneksel yöntemlerle ve katkısız üretildiğinden doğal renge sahiptir, bu nedenle zaman içinde renk değişimi olabilir.Tamamıyla doğal olduğu için soğuk suda fazla köpürmeyeceğinden sıcak suda kullanılması tavsiye edilir

PAPATYA HAKKINDA BİLGİ

Papatya(matricaria chamomilla) : Bileşikgiller familyasıından; Nisan-Eylül aylarında çiçek açan, 25 cm kadar boyunda, bir yıllık otsu bir bitkidir. Yaprakları ince parçalı olup, sapsızdır. Çiçeğinin orta kısmı sarıdır. Kenarlarında 12-20 tane dil biçiminde beyaz renkli çiçek vardır. Çiçeklerin içeriğinde acı madde, tanen ve glikozitler vardır. Meyvesi sarımtırak esmer renkli bir uçucu yağ taşır. Yaz aylarında toplanıp, kurutulur.Papatyaya ülkemizde; babunç, tıbbi papatya, adi papatya ya da sadece papatya olarak adlandırılır. Papatyalar mayıs ayından ağustos ayına kadar öğle güneşinde toplanmalıdır.

Papatya‘ nın Faydaları:

Sinirleri yatıştırıcı özelliği vardır. Göze pansuman yapıldığında şişlikleri alır. Papatya suyu gargara yapıldığında diş ağrılarına iyi gelir. Papatya banyosunun rahatlatıcı bir özelliği vardır. Özellikle hastalıklardan sonra yapılan papatya banyosu, kişinin daha kısa bir sürede toparlanmasını sağlar. Papatya çayı ferahlatır. Kaynatılmış papatya suyunun cilde çok faydası vardır, cildi temizler ve yumuşatır. Papatya yağı ile masaj yapılması romatizmaya iyi gelir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp