Kırmızı Kantaron Çayı Nasıl Yapılır

Kırmızı Kantaron Çayı Nasıl Yapılır :

Kırmızı Kantaron Çayı Nasıl Yapılır,Kuru topraklarda yol kenarlarında yetişen, parlak sarı renkte çiçekler açan ve 1 metreye kadar boylanabilen otsu bir bitkidir.Öğrenmek istediklerinizi detaylı olarak makalemizde bulabilirsiniz okumanız yeterlidir.Başta depresyon olmak üzere, pek çok derde deva olan Kırmızı Kantaron bitkisinden yapılan, Kantaron çayıda en az bitkisi kadar faydalıdır.1 tatlı kaşığı dolusu sarıkantaron bitksi,

1 orta boy su bardağı orta boy 1 su bardağı kaynamış suya eklenirSuyu kaynatıp, bitkiyi içine ilave edin. 3-4 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-3 bardak içilir. Toprak üstünde kalan kısımları kurutularak kaynatılmak suretiyle veya yaş ya da kuru olarak zeytinyağında 2 hafta kadar bekletilerek kullanılır. Zeytinyağı ile merhem haline getirilerek yaralara sürülürse yara bölgesindeki mikropları öldürür ve iyileşmeyi hızlandırır. Kırmızı Kantaron, kaynatılıp çay gibi içilebilir.

Kırmızı Kantaron çayı, düzenli olarak kullanıldığında sıkıntı ve stresi giderici etkisi ile hafif depresyonlarda, çocuklarda gece korkusu ve altını ıslatmalarda faydalı olur.İştahı açar. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. Sinirleri yatıştırır ve hafif uyku vericidir. İdrar ve balgam söktürür. Böbrek ve idrar yolu hastalıklarında faydalı bir bitki olan Kırmızı Kantaron, böbrek ve mesanedeki taşları eritmeye yardımcı olur. Ülser ve gastrit şikayetlerinde iyileşmeyi hızlandırır. Bağırsak solucanlarını düşürmeye yardımcı olur. Özellikle, hafif ve orta şiddetli depresyon şikayeti olanlar için oldukça faydalıdır.

KANTARON ÇAYININ FAYDALARI :


* Orta şiddetteki depresyona faydalıdır.

* Menapozda sıkça göürülen, endişe ve sıkıntıları giderici olarak kullanılır.

* Yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliği vardır.

* İltihaptan dolayı oluşan kızarıklık ve şişlikleri giderir.

* Ağrı kesici etkisi vardır.

* Ülksere karşı faydalıdır.

* İdrar söktürücü ve damar büzücü özelliği vardır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp