Ihlamur Yaprağı Cilde Faydaları

Ihlamur Yaprağı Cilde Faydaları :

Ihlamur Yaprağı Cilde Faydaları: Ihlamurun kullanımı: ıhlamur yaz aylarında toplanıp kurutulduktan sonra kuru ortamda(nemsiz) saklanır. Genellikle suda kaynatılarak çay şeklinde tüketilir. Cilt bakımı içinde kullanmak mümkündür.

Ihlamur suyu kaynatıldıktan sonra banyo suyuyla karıştırıldığında cilde rahatlık ve nem kazandırır. Derinin canlanmasını, güçlenmesini sağlar ve ölü derileri temizleyerek cilde güzellik kazandırır. Bilinen herhangibir yan etkisi yoktur.

Göz çapaklanmalarında ıhlamuru kaynatın ve süzün. Pamuk yardımı ile gözlerinize kompres yapın. Hem çapaklanmaları önleyecektir, hem de gözünüzü dinlendirecektir. Gözlerinize kompres yaparken gözünüzü kapatmayı unutmayın.

Ihlamuru kaynatıp elde ettiğiniz su ile ara sıra saçlarınızı yıkayarak saçlarınızın beslenip kuvvetlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra saçınızı durulamayı ihmal etmeyin.

Cildinizde leke mi var?

Hemen ıhlamuru suda kaynatıp sıvı sümüksü bir hal alıncaya kadar bekletin. Sonra bu sıvıyı lekelere sürün faydasını göreceksiniz. Yine aynı şekilde elde edeceğiniz ıhlamurla kırışıklıklara masaj yaparsanız iyi sonuç alacaksınız.

Cilt İçin Ihlamur

Ihlamuru suda kaynatıp sıvı sümüksü bir hal alıncaya kadar bekletin. Sonra bu sıvıyı lekelere sürün.

Kırışıklık İçin Ihlamur

Yine aynı şekilde elde edeceğiniz ıhlamurla kırışıklıklara masaj yapınız.

* Ihlamur çayı göz banyosu içinde kullanılır. Gözdeki kızarıklığı alır.

* Cilde güzellik verir. Çilleri giderir. Çiçeklerinden elde edilen su yüze sürülür. Yüzdeki ergenlik çıbanlarını yok eder. Saç dökülmesini önler.

* Çocuklar banyo yaptırılırsa iyi gelir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp