Aslan Pençesi Çayının Hazırlanışı İbrahim Saraçoğlu

Aslan Pençesi Çayının Hazırlanışı İbrahim Saraçoğlu :

Özellikle kadın hastalıklarına karşı eski zamanlardan beri başarıyla kullanılır. Adet halinin güç, ağrılı ve aşırı olmasını engeller. Adet kanamalarını düzene sokar. Düşük ihtimalini önlemek için gebeliğin üçüncü ayından sonra her gün aslanpençesi çayı içilmelidir.


Hamileliği kolaylaştıran bu mucizevî ot, anne sütünü arttırır. Menopoz dönemlerinde rahatlatıcı olur. Şekeri düşürüp, vücuda kuvvet verir. Göz hastalıklarına, cilt yaralarına, hanımlarda ud yeri kaşıntısına çok faydalıdır.


Romatizmaya iyi gelir, mide spazmında, karaciğer şişliğinde, sinir yorgunluğunda, damar sertliğinde çok faydalı bir bitkidir. Aslanpençesi, toplattırıcı olarak da çok etkilidir.


Apseli yaralara, ihmal edilmiş çıbanlara karşı su toplayıcı ilaç olarak kullanılır. Zor doğum yapan ve düşük yapmaya yatkın kadınlarda, ceninin dölyatağındaki durumunu sağlamlaştırmak ve doğum yaralanmalarına en önde gelen yardımcıdır.


Aslan pençesi çayının hazırlanışı İbrahim Saraçoğlu demlenmesi için 5-6 Dakika bekletilir ve süzülür. Günde 2-3 bardak içilebilir. Detaylı bilgiler makalemizde yer almaktadır.

ASLAN PENÇESİ ÇAYININ HAZIRLANIŞI

Kullanım Şekli ve Dozu: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve 1 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-4 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır.

Diğer bir terkibinde ise, 1 litre suya, 1 çay bardağı dolusu aslanpençesi otu konulur. 5 dakika kaynadıktan sonra, yarım saat demlenip, süzülür. Yemeklerde günde 3 çay bardağı içilir. Diş çekildikten sonra bu çay ile ağız gargara yapılırsa daha çabuk iyileşir. Yapraklar ince kıyılarak, salatalara katılıp çiğ olarak da yenir, kas erimesi için şifalıdır.


Yan Etkileri:
Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur.


Arslan Pençesi çayı kullanırken içimini kolaylaştırmak için herhangi bir şekilde tatlandırıcı veya başka bir madde kesinlikle ilave edilmez. Yemek yedikten bir saat sonra içilir. Arslan Pençesi çayını hazırlarken kesinlikle 10 dakikadan fazla demlemeyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra süzülerek ayrılması gerekir. Hazırlanan Arslan Pençesinin arta kalanı buzdolabında en fazla 3 gün korunabilir. Üçüncü günden sonra kullanılmaz ve mutlaka taze olarak tekrar hazırlanması gerekir.

Yorumlar

 • 3 yıl önce
  8 aydır kunmuyum ama gebe kalamıyum 1 tane cocugum var 5 yasında kolay gebe kalbılmek ıcın hangı bıtkılerı önerırsınızzzz
  • Şifalı Bitkilerim
   3 yıl önce
   uzmanlarımızın reçetesiyle bayanlarda hamile kalmaya yardımcı bitkisel kürümüz. İncelemek için linki tıklayınız Bilgi Hattı:0224 234 56 78

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp