Aloe Vera Saça Faydaları

Aloe Vera Saça Faydaları. Aloe Vera Sirke İle Karıştırılarak Saç Diplerine Ovulursa Saç Dökülmesini Azaltır. Aloe Vera Yıpranmış Ve Yanmış Saçların İyileşmesi Ve Yeniden Çıkmasında Da Faydalı Olduğu Görülmüştür.

Aloe Vera Saça Faydaları:

Saçlarımızın ve tırnaklarımızın keratin yapısının sağlıklı yaşamı “güzellik sağlıktan geçer” sloganı için ayrıca önem taşımaktadır.Keratinin yapısal elementlerine, kollojen ve elastinden farklı olarak zengin bir kükürt içeriği ilave olmuştur. Aloe veranın yapısında da bu maddelerden benzer oranda yer alması ve diğer besleyici özelliklerinin destek vermesi sonucu, saça daha elastik bir yapı kazandırmakta, kırılmalara engel olmaktadır.

Saç foliküllerinin yeterince beslenmesi ise saç sağlığının sürekliliğini, bakımını ve dış etkilere karşı korunmasını sağlamaktadır. Aloe veranın en alt tabaklara kadar nüfuz edebilme özelliği sayesinde, saçlı derideki gözenekler açılmakta, sağlıklı yeni çıkan saç hücreleri ihtiyaç duydukları aminoasitleri zengin bir kaynak olan Aloe veradan alarak beslenmektedir. Ayrıca içeriğindeki enzimsel aktivite sayesinde ölü hücreleri ortadan kaldırarak yeni sağlıklı hücrelere destek olur.

Aloe vera içeriği bakteri ve mantara karşı ve de bakımsız, yağlı saç derisinde meydana gelen kepeğe karşı etkilidir. Saf ve doğal oluşu kaşınma ve saç derisi iltihaplanmalarına karşı tam bir mücadele sağlar. İçeriğindeki saponinler ve köpüklü maddeler sayesinde de mükemmel temizlik sağlanır. Yıllardır bilinen diğer bir gerçek ise özel bir bitki yağı olan jojobabın saç ve saçlı deri üzerindeki besleyici ve nem verici özelliğidir.

Aloe veranın biyolojik bir taşıyıcı olması özelliği ve bu saydığımız tüm etkileri jojoba ile birleştiğinde gerçekten mükemmel sonuçlar vermektedir. Stabil ve saf bir oluşum ile kuru-ıslak çift etki gücü, dış etkilere karşı kaybedilen besin ve nemi kazandırmak üzere saça verilen tam değer ve desteği sağlar. Saç dalgalarının hoş görüntüsü de bu mükemmel bakımı yansıtan diğer bir özelliğidir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp