Taylan Kümeli Bisiklet (destek Unsur)

Taylan Kümeli Bisiklet (destek Unsur) :

BİSİKLET (Destek Unsur)


Bisiklet aerobik egzersizlerinin mükemmel formudur. Kardiyovasküler formu yükseltir ve alt gövde kaslarını oluşturur, metabolik oranını artırır ve kalori yakar. Kilo vermeye yardımcı olur.

Bisiklet kullanmanın faydalarıDünyanın pek çok ülkesi bisiklet kullanımını arttırmak için özel çalışmalar yapıyor. Bisiklet kullanmak hava kirliliğinin önüne geçerken ozon tabakasına dost, trafiğe çözüm ve enerji tasarrufudur. Uzmanlar, bisiklet sürmenin hemen hemen her yaşa uygun ve kaliteli bir spor olduğunu da söylüyor. İşte, bisiklet kullanmanın faydaları ;

Bisikletin faydaları


Yapılan araştırmalar, bisiklet kullanmanın strese, obezite, tansiyon ve sırt, bel ağrıları ile şeker, guatr gibi metabolik rahatsızlıklara iyi geldiğini gösteriyor. Vücudun dayanıklığının artması, yağ yakımının kolaylaşması ve kilo kontrolü açısından bisiklet kullanmanın faydaları saymakla bitmez.

Bisikletin faydası

Sırt, bacak, basen, karın ve kol kaslarının çalıştırdığından zindelik açısından çok faydalıdır. Hergün düzenli olarak 30-40 dakika kadar bisiklet kullanmak hiç rejim yapmadan ayda 3-4 kilo vermenizi sağlar. Çünkü, 30 dakika kadar bisiklete binmek 600 kalori yakmak demektir.

Bisikletin sağlığa faydası

Bütün sporlardan farklı olarak bisiklet kullanırken ritmik ve aynı hareketi tekrar edersiniz. Böylece, yaklaşık 35-40 dakika kadar sonra vücudunuz endorfin salgılamaya başlar. Endorfin aslında ağrı kesici ve mutluluk sağlayan bir hormondur. Böylece stresten uzaklaşır ve panik atak gibi rahatsızlıklar ile depresyon riskiniz düşer.

Çocuklarda bisiklet

Kondisyon bisikletleri çok daha fazla faydalıdır. Aslında ciddi kardiyo çalışması kabul edilir. Pek çok doktor, kalp ve damar sağlığı için kondisyon bisikleti kullanmayı önerir. Kalp ve dolaşım sistemi olumlu yönde etkilenerek hızla zayıflama kondisyon bisikleti ile rahatlıkla sağlanabilir. Haftada 2-3 gün 45 dakika kadar egzersiz kondisyon bisikleti için önerilir. Metabolizma hızlanır, fazla kilolar verilir, kemik yapısı güçlenir, kas dokusu kuvvetlenir. Kan basıncı düşerek, kolesterol sorunu otomatik çözümlenir.

Bisiklet

Uzmanlar, özellikle çocuklarda, konsantrasyon, denge, çeviklik gibi yeteneklerin bisiklet sürme ile geliştiğini söylüyor. Bisiklet sürerken tüm vücut bir arada çalıştığından çocuk sağlığı açısından bisiklete teşvik yapılmalıdır.

Çocuğunuza bisiklet kullanmayı öğretecekseniz başına kask, dizlik gibi koruyucuları kullanmaya alıştırın. Çocuklara, bilgisayara bağımlı olmasındansa, bisiklet kullanarak açık havada sağlığı için yararlı bir aktivite alışkanlığına sahip olmasını sağlayarak önemli bir iyilik yaptığınızı unutmayın.

Bisiklet sürmek hangi kasları çalıştırır?

Bisiklet sürmek hangi kasları geliştirir bisiklet sürmek hangi bölgeyi zayıflatır bisiklet sürmek hangi bölgeyi çalıştırır bisiklet hangi kasları çalıştırır bisiklet sürerken hangi kaslar çalışır sagliksiteniz.com adresinde bu sorulara yanıt bulacaksınız.Yaz…

Bisiklet sürmek hangi kasları geliştirir bisiklet sürmek hangi bölgeyi zayıflatır bisiklet sürmek hangi bölgeyi çalıştırır bisiklet hangi kasları çalıştırır bisiklet sürerken hangi kaslar çalışır sagliksiteniz.com adresinde bu sorulara yanıt bulacaksınız.Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde kışın aldığımız kiloları vermenin ve yaza daha fit bir görünümde girmenin tam zamanı. Yaza fit ve sağlıklı bir şekilde girmek için uygulayacağımız pek çok egzersiz hareketleri, spor aktiviteleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de bisiklet sürmektir. Hem zevkli hem de kasları diğer egzersiz ve spor uygulamalarına göre daha fazla çalıştıran bir uygulamadır. Peki bisiklet sürmek hangi kasları çalıştırıyor?

Bisiklet sürerken hangi kaslarımız çalışır sorusuna uzmanlarımızın verdiği yanıt şöyledir:

Hem erkeklerin hem de bayanların en çok sevdiği spor aktivitilerinden bir tanesi olan bisiklet, vücudumuzda 4 farklı kası çalıştırmaktadır. Bölgesel bir sıkılaşma elde etmek için bisiklet uygulanacak en güzel ve en etkili spor aktivitelerinden bir tanesidir. Bisiklet sürdüğümüz zaman kalça, basen, baldır ve bacak kasları devreye girmektedir. Bisiklet bu 4 farklı kası çok iyi bir şekilde çalıştırmaktadır.

Bisiklet sürerken çevirdiğiniz her pedal kalça, basen, baldır ve bacak kaslarını zorluyor. Tüm bunların yanı sıra bisiklet sürerken çok fazla kalori harcarız, bu da kısa sürede vücuttaki yağların yakılmasını ve incelmeyi sağlar. 1 saat bisiklet sürmek 550 kalori yakılmasına yardımcı olur. İncelmek için bisiklet sürmekten vazgeçmeyin.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp