Zayıflatan Antidepresan İlaçlar

Zayıflatan Antidepresan İlaçlar : Depresyon ilacı olarak bilinen antidepresan ilaçlar zayıflatan özelliğide vardır. Bazen depresyon ilacı olarak değil de zayıflatamak ve zayıflatan antidepresan ilaçlar olarak kullanılır. Bu makalede sizlere zayıflatan antidepresan ilaçlar hakkında bilgiler sunuyoruz.

Zayıflatan Antidepresan İlaçlar ile zayıflama

Her ne kadar depresyon ilaçları yani antidepresanların kullanım alanı, depresyon tedavisi olsa da bazı antidepresanlar aynı zamanda zayıflamak için de kullanılıyor. antidepresanlar kilo vermek konusunda sınırlı bir etkiye sahiptir ve kesinlikle doktor reçetesi ile alınmalıdır.

Çoğunlukla, selektif serotonin geri alım inhibitörleri olarak biinen ve serotonin hormonunu salgılatan Prozac (fluoksetin), Zoloft (sertralin), Paxil (paroksetin), Luvox (fluvoksamin), Celexa (sitalopram) ve Lexapro (Essitalopram) - Prozac bir miktar kilo kaybına neden olabilir. Paxil ise kilo aldırtabilen bir depresyon ilacı olarak bilinir.

Wellbutrin (bupropion) hem zayıflama hem de kilo alma etkisi gösterebilen depresyon ilaçları arasındadır. Effexor (venlafaxine), Cymbalta (duloxetine), Desyrel (trazodone) ve Serzone (nefazodone) türü antidepresan ilaçlar, kilo aldırıcı ya da zayıflatan bir etkiye sahip değildir.

Bu yazıyı sadece bilimsel bilgilendirme amacıyla veriyoruz. Antidepresan hapların zayıflamak için kullanımı sonucunda ortaya çıkabilecek sağlık komplikasyonları nedeniyle hiç bir şekilde tıbbi sorumluluk kabul etmiyoruz.

Yorumlar

 • Ilk*** Kar********
  4 yıl önce
  9 Yıldır panik atak hastasıyım. Macör depresan denildi. Duygu durum bozuklugu denildi. Her sabah baş agrısıyla güne başlıyorum. Kendimi sürekli mutsuz hissediyorum. Bir sürü antidepresan ilacı kullandım.Bazılarının adını bile unuttum. Celexa, zanaks, Wellbutrin, Paxil, ciprelax ve şu anda duxet kullanmaktayım. 62 kilodan 90 çıktım. dışarıyla baglantımı kesti. Albümüme bakamıyorum. Kendime öz güvenim kalmadı bana yardım edin lütfen. Hangi zayıflama etkisi olan depresan ilacını tavsiye edersiniz. Zayıflatıcı özelliği olan.bir ilaç. tahlillerim hepsi temiz. Kullandıgım Antideprasanları bilen Endoklin doktoru Topaksı tavsiye etti. Ama doktorum panik atak artar diye tavsiye etmedi.
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Halen devam ettğiniz ilaçları bırakmadıkça kilo vermeniz biraz zor olacaktır. Aslında sorununuz detaylı görüşülmeli. Size ulaşabileceğimiz bir irtibat no bırakabilirsiniz. İyi günler dileriz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Ayn*******
  4 yıl önce
  ben antideprasan kullanıyorom paktil sinbalta tegretöl birde uyku hapı kullanıyorum saamısak çayı içiyorum zayıflıya bilirmiyim zayıflarsam bu ne kadar süre alır
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   Kullandıgınız antidepresanlar metabolizmayı yavaşlattığı için, kilo vermeniz normal kişilere göre daha yavaş olacaktır. Neredeyse başarınız yarı yarıyadır diyebilirim. İyi günler. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp