Vitiligo Belirtileri

Vitiligo Belirtileri :

Vitiligo deriyi boyayan maddenin (pigment ) kaybı nedeniyle, cildin beyazlaşması ile seyreden bir hastalıktır. vitiligo hastalığı başlangıcında hangi belirtilerin meydana geldiğini öğrenebilmek için aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz.

Vitiligo deri veya küçük makül (farkli ten rengi alanlari) üzerinde beyaz ya da soluk yamalar varligi ile karakterizedir. Vitiligo sadece Amerika'da 1-2 milyon kisi etkiler. Vitiligo her iki cinste ve tüm irklarda yaygin oldugunu.
Vitiligo belirtileri anlayabilmek için, öncelikle hastaligin nedenleri üzerinde durulmasi gerekir. Bilim henüz bu hastaligin kesin nedeni tam olarak belirlemek mümkün olmamistir. Ancak bir sürü son yillarda hastalik hakkinda anlasilmistir. Çesitli hipotezler vardir Vitiligo etken oldugu bilim adamlari tarafindan ortaya atilmistir;
Otoimmün bir hastaliktir:

Vitiligo Hipertiroidi veya hipotiroidi artar hasta duyarlilik gibi. Bu teoriye göre, gen TYR bagisiklik sistemi için melanosit duyarlilik artar. Bazi arastirmacilar geregince kendileri kendi imha sorumlu melanositler.
Genetik bozukluk:

Vitiligo ya da bir aileden olmayabilir. Vitiligo anne olan çocuklar daha fazla yatkindir miras genler hatali.
Günes yanigi:

Olabilir de melanosit yikimi bu hipotez, ilk asamada olup, deri üzerinde beyaz lekeler ancak gelismesine yol tahrik. Hiçbir somut delil bu iddiayi geri yoktur.
Duygusal sikinti:

Bir hipoteze göre bu duygusal sikinti içinde ama Vitiligo neden dönebilir kapsamli çalisma bu hipotezi güçlendirmek için gereklidir vücutta kimyasal degisikliklere yol açar öneriyor.
Tüm bu ki, otoimmün hastalik Vitiligo en makul ve güvenilir bir nedenidir. Daha fazla bilimsel çalismalarin devam çalismalarin niteligi arttiriyoruz. Umarim yakinda kesin nedeni ve bilinen olacak böylece çare olacak. Simdiye kadar henüz olarak, hastalik bir gizem ve böylece kesin ve mutlak tedavi saglanabilir kalir.
Ne olursa olsun, çünkü bir hastaya büyük rahatsizlik olan deri üzerinde beyaz ya da soluk yamalamadir. Vitiligo sik sik ve cüzam hastalari için hataliyiz böylece kaçinilmasi ve dislanmis. Bu sosyal izolasyon ve reddedilme duygusu psikolojik depresyon ve hastalarin daha kötü hissetmeye yol açar. Onlari normal ve önemli ve bazi serseriler sosyal veya pariahs hissettirmek için aile ve çevresindeki Vitiligo hastalar insanlar, için önemlidir. Bazen gözlerimiz için derileri de baslatmak için degil aklimiza konusmak ve zarar bizim tarafimizdan herhangi bir söyleyis olmadan deneyin.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp