Vertigoda Hemşirelik Bakımı

Vertigoda Hemşirelik Bakımı

Vertigoda Hemşirelik Bakımı Hakkında Genel Bilgiler

Vertigo Baş Dönmesi Anlamına Gelmektedir.Vertigo Latince Bir Kelime Olup Sözlük Anlamı Kendi Etrafında Dönmektir.Vertigo Nedir,ikVertigoda Dkat Edilmesi Gerekenler,Vertigoda Hemşirelik Bakımı,Vertigoda Beslenme,Vertigonun Tedavisi,Vertigo Belirtileri,Vertigo Tanısı Ve Vertigoya Dair Öğrenmek İstediğiniz Her Şeyi Aşağıda Sizin İçin Hazırlamış Olduğumuz Yazıda Okuyabilirsiniz.


-Hastaya ani hareketler yaptırlmamalıdır.
-Diyeti mutlaka tuzsuz olamalı ve keskin kokulu,baharatlı ve yağlı yiyeceklerden tutulmalıdır.
-Hasta stres ve sinirlilikten uzak tutularak psikolojik destek sağlanır.
-Bazı hastalar allerjik oldukları besinlerle veya havadaki parçacıklarla karşılaştıklarında baş dönmesi veya vertigo ile karşılaşabilirler .

Her zaman vücudunuzun hareketinin iç kulağınız ve gözleriniz tarafından aynı şekilde algılanabileceği bir yerde oturun. Örnek olarak arabanın ön tarafında oturup uzak manzaralara bakabilirsiniz veya geminin güvertesi ne çıkıp ufku izleyebilirsiniz yada uçakta cam kenarında oturup dışarıyı seyredebilirsiniz. Uçak yolculukların da hareketin en az olduğu kanat üstüne denk gelen koltukları tercih edin.Eğer araba sizi tutuyorsa kitap okumayın yada zıt yöndeki koltuklara oturmayın.

Araç tutması olan bir başka yolcuyla konuşmayın veya onu izlemeyin.Yolculuktan hemen önce yada yolculuk sırasında keskin kokulardan, baharatlı ve yağlı yiyeceklerden uzak durun. Araştırmalar halk arasında yaygın olarak kullanılan formüllerin
etkinliğini bilimsel olarak kanıtlayamamıştır.Doktor tarafından tavsiye edilen ilaçlardan birini yolculuğunuzdan önce alın. Bu ilaçlardan bazıları reçetesiz olarak da satın alınabilir.Sakinleştirici veya sinir sistemini etkileyen ilaçlar için doktorunuzun reçetesi gerekir. Bazıları hap veya fitil şeklindedir bazıları ise (scopolamine)kulak arkasına yapıştırılabilen bantlar şeklindedir.


SENDE YORUM YAP!

Whatsapp