Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Bitkisel Tedavisi

Üst solunum yolu enfeksiyonu bitkisel tedavisi,üst solunum yolları enfeksikyonun biktisel çözüm yolları hakkında bilgileri aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz.Üst solunum yolu enfeksiyonu hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Solunum yolları enfeksiyonlarında reçetesiz satılan soğuk algınlığı, grip ve sinüs ilaçları ve ağrı kesiciler semptomların azaltılması adına geçici bir rahatlama sağlayabilirler. Fakat üst solunum yolu enfeksiyonu süresini kısaltmazlar.

Aşağıdaki evde hazırlanabilecek ilaçlar, üst solunum yolu enfeksiyonlarında hızlı yardım almak için kullanılabilir. Bunlar size ciddi yardım sağlayacaktır;

* Dinlenin ve bol miktarda sıvı alın.

* Boğaz ağrısı semptomları konusunda yardım isterseniz boğazınızı tuzlu su ile gargara yapınız.

* Burun salgıları gevşeterek sıkışıklığı rahatlatmak için buharı tüten bir kase çorba alınız.

* Larenjit durumunda çok fazla ve çok yüksek sesle konuşmayınız. Ses kutusunu dinlendiriniz.

* Balık, deniz ürünleri, derisiz kümes hayvanları, yumurta beyazı, yağsız et, filizi, soya ve düşük yağlı süt ürünleri gibi iyi kalite proteinleri içeren bir diyet kullanın.

* Şeker ve rafine edilmiş tahıllardan kaçının. Tahıl, kepekli tahıllar, taze meyve ve sebze üzerine odaklanın.

* C vitamini solunum yolu enfeksiyonları için çok iyi bir çözümdür. Ilık su ile limon suyunu karıştırın ve her yere götürün. Her zaman yanınızda hazır olsun.

* Çocuklarda solunum yolu enfeksiyonu durumunda zencefil ve bal vermek yararlı olacaktır.

* Buharı nefes almak etkili bir çözümdür. Sıcak suya teneffüsten önce okaliptüs yaprakları veya pudina nane yaprağı koymak etkiyi artıracaktır. Bu muamele burun tıkanıklığı durumunda rahatlama sağlar.

* Sarımsak(Allium sativum) doğal bir antibiyotiktir. Çocuklar için yapılan gıdalar veya çorbalara katılarak istifade edebilirsiniz. Yetişkinler ise bir diş sarımsağı yutabilir yada yemeklerinize dahil edebilirsiniz.

* Şeker, zerdeçal tozu(Curcuma longa), toz biber ve Thippili(Piper longum) tozunu bir bardak süt ile karıştırıp içiniz.

* Hapşırma sağlamak için ise bal ile betel (Piper betle) yapraklarının suyunu birlikte alınız.

* Balgam olmadan meydana gelen kuru öksürük konusunda yardıma ihtiyacınız varsa süt ve sade yağ ile boğazınızı yağlı tutun.

* Balgamlı öksürük için meyan kökü ile balı kaynatıp kullanın.

* Karabiber, sade yağ, şeker ve bal ile birlikte alındığında öksürük için başka iyi bir çözümdür.

* Öksürükten rahatlamak istiyorsanız Jaggery(hurma suyundan yapılan bir çeşit koyu renk şeker) ile taze soğan suyunu karıştırıp içiniz.

Yorumlar

 • Ugu* Pol**
  4 yıl önce
  Selam hocam 3aydir oksuruk oksurukle birlikte balgam ve geniz akintisi gogus dr ve kbb verdigi ilaclar fayda vermedi ilk basta koyu yesil kati balgam sonra beyaz ne onerirsiz gogus dr astim ilaci verdi hepsi bos saygilar
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   detaylı görüşülmesi gereken bir sorun bu, sorulması gereken bir kaç soru olacak , bu yüzden daha detaylı bilgi için bilgi hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Bilgi hattı:0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp