Trigliserid Nasıl Düşürülür İbrahim Saraçoğlu

Trigliserid Nasıl Düşürülür İbrahim Saraçoğlu :

Vücudumuzda ve yiyeceklerde bulunan yağlar tek yağ asidinden oluşmaz. Yağların çoğunun yapısında 3 yağ asidi vardır. Yapısında 3 yağ asidi bulunan yağlara da trigli-serid denir. Trigliseridler kanımızda da dolaşırlar. Kandaki düzeylerinin yükselmesi kalp sağlığına olumsuz etki eder. Kadınlarda, östrojen hormonu aktivitesine bağlı olarak, kanda iyi kolesterol (HDL) oranı erkeklerden daha yüksek. Ancak menopozIa birlikte östrojen salgılanması durduğundan, onlarda da kalp krizi geçirme riski menopozdan sonra artıyor.

Kolesterol tedavisi sürecinde hastalığın iyileşmesini sağlayan en önemli faktör, yine hastanın kendisidir. Kolesterol belirtileri görülen kişi, hekim verdiği ilaçları kullanmasının yanında öncelikli olarak beslenmesine dikkat etmelidir. İbrahim Saraçoğlu ya da Ahmet Maranki gibi bitkilerle kolesterol tedavisi kürleri hakkında araşma yapan ve bu araştırmaları halk ile paylaşan çok önemli bilim adamları dahi, sağlıksız beslenildiği takdirde bu tür bitkilerle kolesterol tedavisi uygulamalarının herhangi bir işe yaramayacağını söylemektedir.

Bu nedenle bitkilerle kolesterol tedavisi, uygulanan kolesterol diyeti ve egzersiz programına destek amaçlı olarak kullanılmalıdır. Her gün alkol tüketen, ldl oranı yüksek yağlar ile pişirilmiş yemekler yiyen ve hareketsiz biçimde yaşamını sürdüren bir kolesterol hastasının, sadece günde bir bardak bitki çayı içerek bitkilerle kolesterol tedavisi uygulayacağını düşünmesi kuşkusuz trajikomik bir durumdur. Zira kanda kolesterol maddesini damar duvarlarına taşıyarak damarların tıkanmasına neden olan ldl lipoproteini, tüketilen yiyeceklere dikkat edilerek 120 değerinin altına indirilebilir.

Bu nedenle sadece bitkilerle kolesterol tedavisi uygulanmaya çalışılması yerine mümkün olduğunca kırmız et yerine beyaz et tüketilmeye dikkat edilmesi gerekir.

Yorumlar

  • 17 yaşındayım.Yüzümde ve vucudumda sivilcelerim akneye dönüştü.cilt doktumun bana uyguladıgı hap tedavisi roaccutane tedavinin 4.ayında kan degerlerım yuksek cıktı.Özellıkle karacıgerımde yaglanma olduğu için tedaviye son verdik.Şimdi karacigerimi düşünür oldum.Maydanoz kürünü denememi ister önerır mısınız? bu arada kilom 86.Bilgilerinize sunarım.Saygılarımla.Umarım yazımı değerlendiriğ bana dönersiniz.Çok acil bana dönmenizi bekliyum.yarıyıl tatılınde evıme geldım.Şehir dışnıda okuyum.Tedavime tatilimde başlamak istiyum.
    • Şifalı Bitkilerim
      3 yıl önce
      akne ve sivilceler için özel olarak hazırlanmış her cilde uygun olan %100 doğal kremdir ltf linki inceleyin. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp