Tırnak Beyazlaması

Tırnak Beyazlaması

Tırnak Beyazlaması Neden Olur

Tırnak beyazlaması, kesinlikle vitaminsizliğin vermiş olduğu bir rahatsızlık değildir. Ayrıntılı bilgi edinmek için makalemizi okumanızı öneririz. Tırnak Beyazlaması Tırnağın İçerisine Hava Kabarcıklarının Girmesiyle Oluşur Bu Durum Vitaminsizlikle İlgili Değildir.

Tırnak Beyazlaması

Beyaz lekelerin vitamin eksikliğiyle ilgisi yok

Tırnakların üzerinde bazen beyaz noktacıklar görünebilir. Halk arasında vitamin eksikliği olarak değerlendiren bu durum tırnağın içerisine hava kabarcıklarının girmesiyle oluşur. Fakat bunun vitamin eksikliğiyle hiçbir ilgisi yoktur. Endişe edecek bir durum da oluşturmamaktadır. Sadece görüntü itibariyle insanları tedirgin etmektedir. Hatta bazen tırnağın tamamen beyazladığı durumlar dahi olabilir. Fakat bu beyazlanmadan korkulmamalıdır, bu durumun da herhangi bir zararı yoktur.TırnaklAr Üzerındekı beyaz lekeler neden olusur Halk rasında bu olaytırnakler uzerındekı beyaz lekeler neden olusur organizmanın vitamin eksikliğine bağlanır. Oysa tırnaklar üzerinde zaman zaman beyaz lekelerin oluşmasının kesinlikle patolojik bir rahatsızlıkla ilgisi yoktur. Bu olayın nedenitırnakler uzerındekı beyaz lekeler neden olusur tırnağın altında küçük bir hava boşluğunun oluşmasıdır. Bu hava boşluğu zaman içinde büyür ve yukarı doğru çıkar. Daha sonra da kendiliğinden kaybolur. Ancak bu hava boşluğundan kaynaklanan beyaz lekeleri anımsatan mantar oluşumu tamamen farklı bir şeydir. “Lökonik hastalığı” adı verilen bu durumtırnakler uzerındekı beyaz lekeler neden olusur tipik bir deri mantarı rahatsızlığıdır ve genellikle tırnaklarında mantar olan kişilerle el sıkışması yoluyla geçer. Bu hastalıktırnakler uzerındekı beyaz lekeler neden olusur ağızdan alınan bazı larla tedavi edilir.

Yorumlar

 • Ber*** Dur***
  4 yıl önce
  Hocam benim merak ettiğim konu el tirnaklarim beyazlasmaya başladı ve elim sürekli kasinmaya basladi.kasidikca ufak ufak su tomurcukları cikiy ve şekil bozukluğu oluşmaya başladı ne yapmam lazım hocam.
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   detaylı görüşülmesi gereken bir sorun bu, sorulması gereken bir kaç soru olacak , bu yüzden size ulaşabileceğim bir numara verirseniz hemen irtibata gececeğim.yada bilgi hattımızdan bilgi alabilirsiniz. bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp