Tere Tohumu Zayıflama

Tere tohumu zayıflamada oldukça etkili bir şifalı bitkidir. Bu makalede sizlere tere tohumu bitkisinin zayıflamada nasıl kullanıldığı hakkında bilgiler sunulmuştur.

Tere Tohumunun Faydaları: ENDER SARAÇ TERE TOHUMU ile Zayıflama ve Tiroid İlişkisi… Hipertiroid hastaları için uygun olmasa da hipotiroid hastaları için tere tohumu zayıflamaya yardım edebilir. Metabolizma hızlandırıcı tere tohumu … Uzman Diyetisyen Ender Saraç, tere tohumu hakkında tiroid hastaları ve zayıflama konusunda şu tavsiyelerde bulunuyor:

ENDER SARAÇ TERE TOHUMU ile Zayıflama Tavsiyeleri

Tere tohumu belirli bir süre sabah aç karnına kullanıldığında başta tiroid hormonu olmak üzere genelde metabolizmayı uyarıcı bir etki gösterebilir ve metabolizmanın canlanmasına yardımcı olabilir.Tere tohumları ,yaklaşık susam çekirdeği ebatlarında ama daha koyu parlak kırmızı renktedir. Tere tohumunu aktif tiroid rahatsızlığı olanların kullanmasını önermem. Ama troidi yavaş çalışan pek çok kişinin verdiğim önerilere göre bilinçli kullanıldığında daha rahat kilo verdirdiğini gözlemledim.

tere otu ve tere tohumu

Tabii ki tere tohumu tek başına zayıflama için bir mucize değildir, asla öyle algılanmamalıdır. Fakat bazı durumlarda ek bir yardım sağlayabilir. Bazı firmalar tere tohumunun haplarını da piyasaya çıkarmışlar. Ancak fiyatları bana biraz yüksek geldi. ( Garden Cress Tere tohumu hakkında bilgi için

Tere tohumu ile zayıflama: Tere tohumunun faydaları elbette bununla sınırlı değil. Peki Zayıflamak için Tere tohumu nasıl kullanılmalıdır, nasıl kullanılır?Tere tohumunun tadı şiddetli buruk acıdır.Çekirdek halinde değil de öğütülmüş olarak almak daha uygundur. Tere tohumunu balla karıştırın. Üzerine sıcak su için Tere tohumunu , tadı çok buruk olduğundan 1 veya 2 küçük kahve kaşığı iyi,kaliteli bir balla karıştırıp yerek daha uygun olur.
Tere tohumunu sabah aç karnına yuttuktan sonra üzerine bir fincan da sıçak su içmek etkisini arttırarak emilimine yardımcı olur.Tere tohumu ülkemizde yetişen,pahalı olmayan,doğal bir bitkidir. Tere tohumu kadar olmasa da yeşil,taze tere yapraklarının da kısmen canlandırıcı etkisi olabilir. Tere tohumunun bunca faydaları olduğuna göre kesinlikle yabana atılacak bir bitki olmadığı açığa çıkıyor.
Önemli Uyarı:Aktif mide ülseri,kanaması,ve mide rahatsızlığı olanlara tere tohumunun buruk acı tadı daha da rahatsız edici gelebilir.Bu kişilerin tere tohumunu dikkatli kullanmasını öneririm

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp