Suna Dumankaya Güneş Lekesi Maskesi

Suna Dumankaya Güneş Lekesi Maskesi :

Güneş lekeleri tedavisi en zor cilt lekeleri sorunlarındandır. Bunun için yumurta akının ve limonun iyileştirici özelliğini kullanmamız gerekecektir.

Gerekli malzemeler; limon kabuğu, yumurta akı ve bir çay kaşığı baldır. Limon kabuğunu iyice rendeleyip yumurta akı ve bal ile karıştırarak bir güzel çırpıyoruz. Özellikle banyo veya saunadan sonra uygulandığında hem sivilce akne lekelerinin izlerini yok edeceğiz hem de ciltteki gözeneklerin açılmasını sağlayarak daha canlı ve genç bir cilt görünümüne sahip olacağız.


Kahverengi lekelerin tedavisi için elma limon suyu karışımı maskesi:

Elma ve Limon suyunun kahverengi lekelere iyi geldiğini herkes bilir. Şimdi bu sihirli iksirden faydalanmak için iki meyve suyunu sıkarak eşit oranda birbirine yarımşar bardak olarak karıştırıyoruz.Ardından bu karışımın içerisinde 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı ve yağsız süt ilave edip krem kıvamına gelene kadar kısık ateşte bir güzel kaynatıyoruz. Söz konusu krem kıvamındaki cilt maskesini sabah ve akşam 2 kez cildimizdeki kahverengi lekelerin olduğu bölgelere sürüyoruz.

Güneş lekesi maskesi

1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı yulaf unu ve 1 çorba kaşığı yoğurt karıştırılıp yüze sürülür. 20 dakika ciltte bekletilen maske cilt ovarak temizlenir. Ardından bol su ile yıkanarak yüz maskeden arındırılır. Bu maskenin haftada bir defa kullanılmalıdır.

Yine bir önerim:

1 tatlı kaşığı yoğurda, 1 çay kaşığı karbonat koyun ve cildinize 1 saat bekletin. Haftada 1 kez uygulayın. Ve dışarı çıktığınızda 20 faktörlü kremler kullanın.

Cildin Beslenmesine gelince; her gün C vitamini içeren besinler almaya özen göstermek gerekir: Limon, greyfurt, portakal, yeşil soğan, ısırgan otu vb. gibi. Böylece güneşe karşı cildinizi güçlendirmiş olursunuz. Eğer beslenmeyle yeterince vitamin alamıyorsanız, 2-3 hafta vitamin tabletleri kullanabilirsiniz.

Suna DUMANKAYA kimdir?

1958 yılında Van'da doğdu. Anneannesi Fatma Öktem, Van'da doğanın gücünü insanlara ulaştırmakla ün yapmış bir sağlık neferiydi. İlaçların olmadığı günlerde, doğanın gücü olan otlar, yağlar ve özler ile insanları iyileştiren bir doğa ve bilim kadınıydı. Suna Dumankaya, anneannesinin kendisine aktardığı bilgilerle büyüdü. Anneannesinden aldığı bilgilerle, 25 yılı aşkın süredir doğanın gücünü insanlara ulaştırıyor.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp