Sigarayı Nasıl Bırakırız

Sigarayı Nasıl Bırakırız

Sigarayı Nasıl Bırakırız hakkında bilgiler.

Sigarayı bırakmak isteyipte bırakamıyorsanız aşağıdaki makalemizi okuyupta detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

1-Varsa psikolojik sorunlarımızı çözmeli
2- Psikolojik bağımlılıktan kurtulmalı
3- Tedavi olmalı
4-Telkinleri her gün 2-3- defa okumalı
5-Sigarayı bırakırken, neler yapalım
1-PSİKOLOJİK SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ:.
Sinirliyim bu yüzden sigarayı bırakamıyorum diyenler: Sizi sinirlendirecek ortamlardan mümkün olduğu kadar uzak durunuz, uzak duramazsanız da her şeye rağmen, çok sabırlı olunuz, cennetin kapısını sabredenler açacak sabredemeyen 500 yıllık yoldan gelen kokusunu dahi duyamayacaktır Atalarımız: “sabır acıdır meyvesi tatlıdır” derler.
Üzüldüğünüze sigara içmeden edemiyorsanız unutmayın, sizden daha zor durumda üzgün insanlar da var. Elinizdekilerin kıymetini bilin , israf etmeyin sevdiğin birisinin öldüğüne dayanamıyorsanız unutmayın ölenle ölünmez . dünya imtihan yeridir Allah’ın huzuruna ak yüzle çıkmayı düşünün.
Aileden biri sorun üretiyorsa önce anlayışla dinleyin sonra sabır gayret ve hoşgörü ile ikna edin. Unutmayın yarım aklı olan bile, insanlarla iyi geçinir.
Can sıkıntısının çözümü ise bir takım işlerle , sporla meşgul olmaktır yapacak işin dahi yoksa çevrenizdeki insanlara yardım edebilirsiniz.
Endişenin çözümü ise şeffaflıktır karşınızdakilerden açıklık bekliyorsanız baskıcı tavır kullanmayın anlayışlı olun ki; açıklık getirsinler.
Verdiğimiz örmeklerden yol çıkarak sizde sorunlarınızı çözebilirsiniz.
2- PSİKOLOJİK BAĞIMLILIKTAN KURTULMA,
Sigarayı bırakmadan bir hafta önce, azaltınız, işte bu devrede, psikolojik bağımlılıktan kurtulmanız için, aşağıdaki tembihlerimi düzenli uygulayın
1-sigarayı, canımızın her istediğinde değil, çok arzu ettiğinizde için, ondan zevk duyarak değil, yalnız boş duvara dönüp sigaranın zararlarını, hatırlayarak içiniz.
2-Her zaman sigara içtiğiniz elinizle değil, diğer elinizle sigara için.
Paketin biri bitmeden, diğerini almayınız.
3-Her defasında, sigara, çakmak, kül tablalarını değişik yerlere saklayınız.
4-Sigaradan kurtulmak için Rabbinize duanızı daim ediniz,
5-Bir hafta dolduğunda sigara kalmışsa, çöpe atarak, artık hiç içmeyiniz.

3- TEDAVİ:
Sinirli insan sigarayı bırakırken daha da sinirli olur ama bu geçicidir ayrıca kalp çarpıntısı terleme olabilir Durumuzu doktora anlatıp, sinirlerinizi tedavi ettiriniz, gereğinde psikoterapi iyi gelir. ilaçlara karşı bir hassasiyet varsa, şifalı otlarlar dan faydalanınız, Oğul otu ve karabaş otunu birer çorba kaşığı koyup, çay gibi demleyip, on dakika bekledikten, sonra balla tatlandırarak, aç karnına, yemeklerden önce, üç öğün, sigaranın yoksunluk etkisi gidinceye kadar, birer çay bardağı, içiniz.
Ağızda yara oluşursa, doktorunuzun tavsiye ettiği gargarayı ve doğal C ve B vitamini alın, sorun çözülür inşallah.
Sigarayı bırakırken kilo almaktan korkanlar: beslenmelerine çok dikkat etmeli, yağlı, şekerli, unlu gıdalardan uzak durmalı, onların yerine bol su içip, kepekli ekmek, meyve, sebze ve haşlanmış yağsız etler yemeli dır. Kuru yemiş olarak, leblebi ve yağsız mısır yiyebilir. Sporu, özellikle yürüyüşü ihmal etmemelidir.
Sigaradan kurtulmak için tavsiyemize aynen uyunuz. Uygulamada bir sorununuz varsa doktora gidip, akupunkturla da tedavi olabilirsiniz. Ayrıca sigarayı bırakırken zorlanırsanız, eczaneden elde edebileceğiniz, nikotin bandı, spreyleri ve sakızı kolaylık sağlayacaktır, ama hamile ve 18 yaşında küçük olanlar kullanamaz.
Sigara bırakmanın en ucuz ve doğal tedavisi, insanın kendi iradesidir. İradenin güçlü olması için de sigaranın zararlarını iyi bilmek, telkinleri, sigarayı bırakıncaya kadar okuyup, zararlarını hatırlamaktır..

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp