Sebepsiz Kısırlık

Sebepsiz Kısırlık

Sebepsiz kısırlık belirtileri nasıl oluşur tedavisi nasıl yapılır belirtileri nelerdir kadında ve erkekte kısırlık sebepleri nelerdir bitkilerle kısırlık tedavi edilebilir mi merak ettiklerinizi bu yazıda okuyabilirsiniz...

NEDENİ BİLİNMEYEN KISIRLIK OLGULARI:


Buraya kadar kısır çiftlerde uygulanan bazı tam yöntemlerinden kısaca söz ettik. Bunlar tanı yöntemlerinin bazıları. Günümüzün hızla gelişen teknolojisi yanında bilinmeyenlerin giderek azalması yeni umut kaynakları olmaktadır. Böylelikle kısır çiftler için çocuk sahibi olabilme şansları da giderek çoğalmaktadır. Bununla birlikte günümüzde, böyle kısır çiftlerin yaklaşık % 6‘sında, kısırlık nedeni saptanmakta fakat tedavi edilememektedir. Bu kısır çiftlerin bir diğer bölümünde, yaklaşık % 9′unda ise kısırlığın nedeni de . saptanamamakta ve doğal olarak tedavisi de yapıl amamaktadır.

Yukarıdaki rakamların azalmasına, yani kısır çiftlerin çocuk sahibi olabilme şanslarının artmasına yol açan çalışmalar hızla sürmektedir. “Tüp bebek” olayı, tedavisi mümkün olmayan bazı kısır kadınlar için bir umut kaynağı olarak uygulanan, günümüzün son örneklerinden biridir. Bundan başka “sperm bankaları”, “suni döllenme” gibi uygulamalar da kısır çiftlere sağlanan olanaklar arasındadır. Bu konulara daha ilerde ayrıca değineceğiz.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp