Safra Kesesi Çamuru

Safra kesesi çamuru neden olur, safrada çamur birikmesinin nedenleri tedavi yöntemleri nelerdir konu hakkında merak ettikleriniz ve daha detaylı bilgiler bu makalemizde yer almaktadır.

Safra kesesi çamur parçacıklar ve zamanla safra kesesi görülebilir mukus bir birikimi olduğunu. Bazı insanlarda, safra kesesi çamur hiçbir sağlık sorunlarına neden görünümünü, diğerleri komplikasyonlar karşılaşabilirsiniz, ve bazı durumlarda, çamur safra taşı gelişimine katkıda bulunur.

Hastalar çamur birikmesi sonucu deneyim belirtiler yapmak bir kolesistektomi, hangi safra kesesi çıkartılır bir cerrahi işlem, daha ciddi belirtilerin başlangıcından önlemek için dikkate istenebilir.Safra kesesi bir organdır karaciğer hemen altında sokuldu. Karaciğer safra hangi safra kesesi içine akar ve konsantre olur salgılar. Yemekten sonra, safra kesesi sindirim sistemi içine vücut sindirmek yardımcı konsantre safra atar. Safra yağların sindirimi önemli, ama aynı zamanda diğer gıda bileşenlerinin sindirim katkıda bulunmaktadır.

Bazı bireylerde, aynı safra konsantre olur, safra kesesi çamur da kurar. Çamur klasik ve kolesterol kristalleri sodyum, kalsiyum parçacıkları içerir ve diğer yanı partiküler madde içerebilir. hızlı kilo kaybı Bireyler daha fazla gelişmekte olan çamur eğilimli gibi gebe ve insanların belirli ilaçları ele geçiriyor.

çamur bir sorun olursa, hasta sağ üst kadranda karın ağrısı yaşayacaksınız. O da bulantı, kusma karşılaşabilirsiniz ve ishal ve belirtiler giderek daha kötü zamanla uzayabilir. Safra kesesi çamuru test ve tıbbi görüntüleme çalışmalarında ve sırıtmak bir doktor ne tedavisi için en iyi yaklaşım olabilir karar verebilir. Çoğu zaman, öneri kolesistektomi tamamen safra kesesi çıkarmak ve böylece temiz problem atlayarak.

İnsanlar aynı zamanda safra kesesi çamur gibi safra çamur sevk duyabilirsiniz. Bazı doktorlar diyet önlemleri, çamur yönetmek veya çamur parçalamak için yardımcı olabilir ve safra geçmesine izin ilaçlar önerebilir.hastalarda kime kolesistektomi, bir doktor ve safra kesesi sağlığını izlemek için bu çamurun bir sorun haline gelişmekte değildir onaylamak için düzenli takip ziyaretleri isteyebilir tavsiye edilmez için.

Hastalar bazen bir sorunun kaynağı olarak safra kesesi çamuru sıkıştırmak zaman alır farkında olmak isteyebilirsiniz. Karın ağrısı tıbbi sorunları bir dizi neden olabilir ve doktor kez teşhis doğru ve tedavi uygun olduğundan emin olmak için almak isteyeceksiniz.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp