Saç Egzaması Tedavisi

Saç Egzaması Tedavisi : Saç egzaması bitkisel tedavi sayesinde kişinin uzun süre boyunca çektiği kaşıntı sorununu engellediğinden, hastaların kaşımak sureti ile daha da kötü hale getirdiği saç derisinin daha çabuk iyileşmesini sağlamaktadır. Saç egzamasına bitkisel çözüm getiren uygulamalar; kaynatılan bitkilerin posalarının ya da sularının egzamanın olduğu saç derisine sürülmesi suretiyle gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca Ahmet Maranki yaptığı araştırmalar ile saç egzaması bitkisel tedavi yöntemlerinde ısırgan yapraklarının da oldukça büyük etkisi olduğunu fark etmiştir. İspirto ile karıştırıldıktan sonra 1 hafta bekletilen ısırgan yaprakları, su ile inceltildikten sonra saç derisine sürülür. Böylece saç egzamasına bitkisel çözüm sağlanmış olunur.
Hekimler bu tür bitkisel uygulamalara başvurmadan önce hastaların, kesinlikle önce uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi gerektiğini vurgulamaktadır. Destek olarak kullanılması gereken bitkisel ürünler, doktor onayı alındıktan sonra denenmesi daha sağlıklı olacaktır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp