Sabun Cilde Zararlı Mı

Sabun Cilde Zararlı mı

Sabun Cilde Zararlı mı hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler

Sabun cilde zararlı mı bu konu hakkında bilgiler... Hassas cilt tedavileri, gelin cilt bakımı nasıl yapılır, hurmanın cilde olan faydaları nelerdir, sabunun cilde zararları, ciltte aşırı sivilcelenmenin nedenleri ve tedavileri, dermatolojik cilt kremleri ve sivilceli ciltlere makyaj hakkında tüm merak ettikleriniz bu makalemizde yer almaktadır.

Sabun Dostu mu Düşman mı?


Normal, sağlıklı derilerde klasik sabun kullanmak sorun yaratmıyor. Unutulmaması gereken ise kuru ve hassas derilerin daha kolay zedelendiği gerçeği. Prof. Dr. Ertuğrul H. Aydemir ; ” Modern deterjanlar, klasik sabunlara göre daha az zarar veriyor. Temizleyici ajanın pH değerinin 5.5 olması çok üzerinde durulan bir özellik olmasına karşın sonucu çok değiştirmiyor. Son zamanlarda Syndeth adı verilen sentetik deterjanlar daha az zarar verdikleri gerekçesiyle sıkça kullanılıyor.

Fakat çok yaygın kullanıldıklarında hepsi deride soruna neden oluyor. Duyarlı deriler için deterjanı azaltılmış, sulu ve su alkol karışımlı sabunsuz denilen temizleyiciler öneriliyor” diyor.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp