Retinol İçeren Kremler

Retinol İçeren Kremler :

Retinol krem çok güçlü bir tedavi olduğu için ancak bir dermatolog ya da doktor tarafından önerilebilir. Reçete dışında alınan ilaçların pek fazla etkisi olmayacaktır Retinol krem, cildin üst tabakasındaki hücreleri arttırır ve cildin yenilemesini sağlar.

Bunun sonucu olarak da cilt yavaş yavaş daha genç görünmeye başlar. Bu krem kolajen üretimi de yapar ve cildin daha toplu görünmesini sağlar. Bunların yanı sıra yüzde güneşten dolayı oluşan renk değişimlerinin olmasını da engeller.

Retinol içeren kremler bazı insanlarda çeşitli reaksiyonlar oluşmasına sebep olabilir. kullanıldıktan sonra yüzde kızarıklık ya da yüzün pul pul olması gibi birtakım problemler yaşanmasına yol açabilir. Bu şekilde bir durumu oluşturacak en önemli sebeplerden biri güneş ışığıdır.

Her ne ilaç kullanılırsa kullanılsın güneş ışınlarından koruyacak ekstra bir krem ya da ilaç kullanılması iyi olacaktır.Eğer kremi kullanan kişinin cildi hassas ise retinol kremin sık kullnılmaması daha sağlıklı olacaktır.

Cilt kreme alışana kadar bu şekilde devam edilmelidir. Cilt alıştıktan sonra her gece kullanılmasında bir sakınca yoktur. Ancak birkaç gün olumsuz etkileri görünmeye devam ederse kesinlikle kullanımı durdurulmalıdır.

Retinol krem yüz yıkadıktan 30 dakika sonra cilde uygulanmalı ve ince bir tabaka halinde sürülmeldir. Yalnızca sorunlu bölgeye uygulanmalı ve göz çevresinden uzak tutulmalıdır. Zamanla ciltteki akneleri ve güneş lekelerini ortadan kaldıracaktır.Retinol içeren kremler seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli şey yüksek oranda retinol konsantrasyonu içermesidir.

Piyasada reçetesiz olarak satılan çoğu ilacın retinol seviyesi oldukça düşüktür, bu sebeple satın alınırken oldukça dikkat edilmesi gerekir. Bunun dışında cilt için iyi olan diğer birtakım vitaminlerin olup olmadığına da dikkat etek iyi olacaktır.Retinolün yanı sıra alfa hidroksi aitleri de cilt için oldukça iyidir. Bu yüzden aldığınız ürünün bunu içerip içermediğine de dikkat etmelisiniz.

Kafeinlerin cilt için yararlı olduğu henüz kanıtlanmamıştır, bu sebeple yüksek oranda kafein içeren cilt ürünlerinden kaçınılması daha iyi olacaktır. % 30‘luk bir oran bunun için yeterli olacaktır.Retinol içeren kremler alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de alınacak olan kremin çok fazla unsur içermemesidir. Bir ürün çok fazla unsur içerdiği zaman, çoğunlukla istenilen sonucu vermeyecektir.İyi bir retinol krem satın almak için tüketici görüşlerini almak da etkili bir yol olmayacaktır.

Bunun için çeşitli forumlardan yararlanılabilir. Bazı markalar oldukça popülerdir ve insanlar tarafından çokça tercih edilir. Bu şekildeki ürünleri tercih etmek daha iyi olacaktır. Çeşitli araştırmalardan sonra alınacak ürünlere karar vermek her zaman en iyi alışveriş yoludur.Çoğu retinol kremi ilk anda etkisini göstermez.

Ürünü kullandıktan ancak birkaç hafta sonra etkilerini göstermeye başlayacaktır ve bu yüzden ürünü kullanmayı bırakmayıp düzenli bir şekilde kullanmanız iyi olacaktır. Ancak uzun süre geçmesine rağmen her hangi bir değişiklik yoksa ürünü değiştirmeniz yerinde olacaktır.

Yorumlar

 • Rab** Ozu****
  4 yıl önce
  Merhaba ben 27 yaşındayım göz çevrede problem var çok fazla kuru ve kaz ayağı çok fazla ne kullanmam lzm ne yapsam kuru sadece göz çevrede bu sorun var
  • Şifalı Bitkilerim
   4 yıl önce
   İçeriğindeki kopmleks bitki ekstraktları ve vitaminler sayesinde göz altındaki morlukların giderilmesinde ve göz çevresindeki kırışıkların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Kazayağı çizgilerin ortadan kalkmasında, derin kırışıklıklar ve inatçı şişkinliklerin giderilmesinde aktif rol oynar. Oluşturduğu film sayesinde suyun cilt altında hapsedilmesini sağlar. Böylece çok iyi bir nemlendirme, elastikiyet ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. incelemek tıklayın linki tıklayın Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp