Psödomembranöz Kolit

Psödomembranöz kolit kalın bağırsağın potansiyel olarak ciddi bir enfeksiyondur. Bu çok yaygın bir Clostridium difficile (C. difficile) bağırsaklarda adlandırılan aşırı seviyeleri neden olur.

Çoğu durumda, insanlar bakterilerin bir dengesizlik için vücutta neden diğer şartlar için antibiyotik aldıktan sonra psödomembranöz kolit kazanırlar. Doktorlar genellikle antibiyotik kullanımının durdurulması ve dehidratasyonu önlemek için sıvı sağlayarak enfeksiyon davranabilirsiniz.

C. difficile normalde bakteri zararsız bir sınıf, neredeyse tüm insanların kalın bağırsağın yaşıyor. diğer bakteri antibiyotikle yok ise, ancak, C. difficile prolifere ve toksik bir tepki neden olur. Sonuç genellikle o ve kaçak irin kanamaya neden olan bağırsak zarının şiddetli iltihabıdır.

Herhangi bir antibiyotik potansiyel olarak psödomembranöz kolit tetikleyebilir, ancak penisilin ve Staphylococcus aureus infeksiyonları için diğer ilaçlar en sık nedenidir. Aktif enfeksiyonu oldukça bulaşıcı, ve bu ortak salgınları hastanelerde gerçekleşmesi içindir.

Psödomembranöz kolit belirtileri hemen bir antibiyotik ilk dozu aldıktan sonra başlayabilir, ancak genellikle birkaç gün sürer önce kişinin fiziksel acı deneyimleri bir. aktif enfeksiyonu olan bir kişi sık sık, kanlı ishal muzdarip olasılıkla, mide krampları, ateş ve mide bulantısı. Dehidrasyon ishal sıvı kaybı nedeniyle ortak bir komplikasyondur. Tedavi edilmezse, bağırsak astarı için gözyaşı neden olabilir tahriş Sol. bakteriler vücuda bağırsaklarda delikten göç gibi bir perfore kolon potansiyel olarak yaşamı tehdit vardır.

psödomembranöz kolit kazanmak Çoğu kişi zaten antibiyotik bakım gereken başka bir durum için hastaneye vardır. Bir kişi evde antibiyotik reçete alma durumunda gastrointestinal problemleri vardır, o kısa sürede bakım almalısınız. Doktor dışkı örneğinin içeriğini analiz ve kolonoskopi ile bağırsak inceleyerek psödomembranöz kolit teşhis edebilirsiniz. doktor bir kolonda gözyaşı şüpheliler varsa, o x de-ışınları sürebilir.

Tedavi psödomembranöz kolit için semptomların şiddetine bağlıdır. Çoğu hasta hastane oda içine kabul edilmesi ve damardan sıvı dehidratasyon belirtilerinin tedavisinde verilen gerekir. diğer hastalıklarda antibiyotik kullanımı hemen kötüleşen dan durumu önlemek için durdurulur. İhtisas antibiyotik ilaçlar metronidazol veya vankomisin içeren C. difficile toksisitesini azaltmak için uygulanan olabilir. acil tedavi ile durumu hakkında 10 gün içerisinde geliştirmek eğilimindedir.

Cerrahi ile ağır kolon hasar durumunda gerekli olabilir. Bir cerrah ve doku onarımı için muhtemelen bağırsak bir bölümünü kaldırmak deneyebilirsiniz. cerrahisi sonrası prognoz genellikle iyi zaman kolon tamir edilebilir en çok. Hastalar genellikle ilaç almak ve düzenli kontrolleri tekrarlanan enfeksiyonları önlemek için program lazım.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp